sadsad x
asdasd

Köpek Tarağı, Fırçası, Keçe Açıcılar ve Furminatörler

Köpek Tarağı ve Fırçaları
%25
HEDİYE
KARGO BEDAVA! FERPLAST - Ferplast Gro 5776 Premium Köpek Tarağı L
1.008,00 TL
756,00 TL
Sepette İndirim Logosu %

SEPETTE İNDİRİM

%25
HEDİYE
KARGO BEDAVA! FERPLAST - Ferplast Gro 5774 Premium Köpek Tarağı M
917,00 TL
687,75 TL
Sepette İndirim Logosu %

SEPETTE İNDİRİM

%25
HEDİYE
KARGO BEDAVA! FERPLAST - Ferplast Gro 5772 Premium Köpek Tarağı S
885,00 TL
663,75 TL
Sepette İndirim Logosu %

SEPETTE İNDİRİM

%25
HEDİYE
KARGO BEDAVA! FERPLAST - Ferplast Gro 5775 Trimmer Tüy Düzeltici Köpek Tarağı Large
1.065,00 TL
798,75 TL
Sepette İndirim Logosu %

SEPETTE İNDİRİM

Köpeklerin tüy bakımı, onların genel sağlık durumlarını ve psikolojilerini de etkileyen bir durumdur. Kalite bir köpek maması ile beslenmelerinin yanında, düzenli olarak taranmaları ve tüylerinin yapısına göre belirli sıklıklarda uygun şampuanlarla yıkanmaları da bu bakım için gerekli olan adımlardan biridir. Düzenli taranan bir köpeğin tüy yapısı, taranmayanlara göre bir hayli fark edileceği için işe öncelikle köpeğinizin tüy yapısına göre bir köpek tarağı ve köpek fırçası satın almakla başlayabilirsiniz. Köpek tarağı seçimlerinde farkı belirleyen her daim, köpeğinizin tüy yapısı olacaktır. Uzun tüylü veya kısa tüylü olmalarına göre tarak seçimleriniz farklılaşmaktadır. Farklı tip tüy yapısında verimli sonuçlar alınmak isteniyorsa, soruna odaklı bir yaklaşımla bir seçim yapmak en doğrusu olacaktır.

 

Köpek Tarağı Çeşitleri

Her markanın farklı tüy yapılarına uygun köpek tarağı ve köpek fırçası bulunmaktadır. Furminatör köpek tüy tarağı, genellikle müşterilerimizden olumlu geri bildirim aldığımız ürünlerden biridir. Bu ve bunun gibi diğer markalara ait ürünlerin farklı farklı başlıkları bulunmaktadır. Köpeğinizin kısa tüylü veya uzun tüylü olması, büyük ırk mı küçük ırk mı olduğu, tüylerinde kıtık sorunu bulunuyorsa sorun odaklı bir ürün mü tercih edeceğinize göre çeşitler arttırılabilir. Burada önemli olan köpeğinizi tüy yapısını tespit edip, cins ve ırk yapısına göre hedef odaklı bir seçim yapmaktır. Böylelikle aldığınız üründen de maximum fayda sağlayacağınızdan, uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Köpek taraklarının köpek fırçalarından farkı, köpeğinizin ölü tüylerinden tarak yüzeyinde arındırarak tam bir bakım sağlamasıdır. Köpek fırçası ise, işlevi gereği tüylerin karışık görünümünü engelleyerek bakımlı bir görüntü sağlamaktadır.

 

Köpek Fırçası Çeşitleri

 

Köpek fırçalarının başlık yapılarının farklılaşması ile farklı kullanım amaçlarına hizmet eden ürünler ortaya çıkmıştır. İğne uçlu köpek fırçası, sert kıl yapısı ile üretilmiş köpek fırçası ve yumuşak kıl yapısı ile üretilen ve hassas tüyleri olan köpekler için kullanılan köpek fırçaları çeşitlerden bazılarıdır. Köpeğinizin tüyleri sert ve zor açılan bir yapıdaysa, köpek fırçası alternatiflerinden sert fırçaları kullanmanız daha uygun olacaktır. Fakat bazı köpeklerde durum, bunun tam tersidir. İnce ve hassas yapılı tüyleri bulunan köpeklerde, deriyi ve tüy yapısını bozmadan sağlıklı bir görünüm elde etmek ana hedefimiz olmalıdır. Bu nedenledir ki, yumuşak kıl yapısından oluşan köpek fırçaları en ideali olacaktır.

 

Köpek Tarağı Nasıl Kullanılır?

Köpek tüy tarağı kullanımlarında, öncelikle önem verilmesi gereken aşama köpeğinizin taranma aktivitesine tepkili yaklaşmasını engellemektir. Bu nedenle ona yaklaşırken, öncelikle tarağın korkulacak bir materyal olmadığını göstermeniz gereklidir. Tarağı koklayarak herhangi bir sorun olmadığını gören köpeğiniz, nazik ve yavaş hareketlerle taranmalıdır. Zaten tüylerinin taranarak rahatlaması sonucunda, o da oldukça rahatlayacaktır. Furminatör gibi ucu daha keskin olan köpek taraklarında kullanım, hafifçe bastırarak tüylerin yoğun olduğu bölgelerde uygulanmaktadır. Uzun tüylü köpek tarağı seçiminde bulunduysanız, tarama esnasında yavaş ve masaj yapan hareketlerle tarama işlemini yapmanız olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Kısa tüylü köpek tarağı ise kullanım açısında diğerinden farklı değildir. Tüm tarama işlemlerini, zorlamadan ve aşırı güç uygulamadan, derisine zarar vermeden yapmanız önerilmektedir. Çünkü bu zorlama, hem köpeğinizi derisine zarar vereceği gibi bir yandan da onun psikolojik olarak olumsuz etkilenmesine yol açabilir. Burada önemli olan, köpeğinizin rahatlayacağı bir aktiviteyi onu strese sokmadan tamamlayabilmektir. Verimli bir taranma aktivitesine alışan bir köpek, zaten sonrasında bundan vazgeçemeyecektir.

Evinemama.com üzerinde farklı farklı köpek tarağı ve köpek fırçası seçiminde bulunabilir, her markanın değişen özelliklerine göre karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Marka tercihinize göre uygun uzun tüylü köpek tarağı veya kısa tüylü köpek tarağı ürünlerimizden birini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

Köpekler kaç günde bir taranır?

Günde bir kez taranan köpeklerin tüyleri daha parlak ve canlı olacaktır. Bu işlemi düzenli hale getirdiğinizde ise evinizde daha az tüy dökülecektir. Ancak köpeğinizin tüy uzunluğuna göre kısa ve uzun tüylü köpek tarakları arasında seçim yapmalısınız.

Popüler Köpek Tarağı Markaları

  1. 8 IN 1
  2. FLAMINGO
  3. FLIP
  4. FURMINATOR
  5. GIMDOG
  6. PAWISE
  7. TRIXIE
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.