Blog

Yeni Köpek Sahiplenecekler İçin Tavsiyeler!

10 Temmuz 2021

O büyük an geldi... Uzun zamandır hayalini kurduğunuz minik dostunuza sonunda kavuşacaksınız. Yani bir köpek almaya karar verdiniz! Bu karar sonrasında aklınızda çok fazla soru oluştuğunu tahmin edebiliyoruz... Endişelenmeyin! Biz sizin yanınızdayız... Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Yeni Köpek Sahiplenenler İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?”, “Evde İlk Gün Nasıl Davranılmalıdır?” ve “Köpekler İçin Öncelikli Eğitimler Nelerdir?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruların cevabını bulmak için, yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz.

Köpekler Nasıl Yıkanır?

06 Temmuz 2021

Özellikle yaz aylarına girdiğimiz zaman, minik dostlarımız da bu sıcak havalardan etkilenirler. Havalar çok sıcakken köpeğinizin daha serin yerlerde yatmak istediklerini fark edebilirsiniz. Böyle havalarda minik arkadaşınızı banyoya sokmak, onu yıkamak isteyebilirsiniz. Bunun dışında köpeğinizin genel temizliği ve hijyeni için de banyo yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Köpekleri Yıkamak Zararlı mı?”, “Köpekler ne sıklıkla yıkanmalıdır?”, “Köpekler Normal Şampuanla Yıkanır mı?”, “Köpekler Yıkandıktan Sonra Nasıl Kurutulur?” ve “Köpekleri Yıkanmaya Alıştırmak İçin İpuçları” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hamile ve Emziren Kedilerin Beslenmesi ve Bakımları

05 Temmuz 2021

Sevimli dostunuzun hamile olduğunu öğrendiğiniz ya da anladığınız anda bakımına fazladan dikkat etmeniz gerekir. Aynı durum kedinizin doğumundan sonra da özenle devam etmelidir. Doğumdan sonraki emzirme dönemlerinde kedilerin vitamin ve mineral ihtiyaçlarının artmasından dolayı beslenmelerinin de çok daha özenli olması gerekir. Eğer siz de hamile olduğunu öğrendiğiniz ya da doğum yapan kedinizin beslenme ihtiyaçlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Hamile Kediler İçin Mama Özellikleri Nasıl Olmalıdır?”, “Hamile Kediler İçin Mama Özellikleri Nasıl Olmalıdır?”, “Hamile ve Emziren Kediler İçin Vitamin Takviyesi Gerekli mi?”, “Kedi Vitamini Ne İşe Yarar?” ve “Hamile ve Emziren Kediler İçin Gerekli Vitaminler Nelerdir?” gibi en çok merak edilen soruları yanıtladık. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilir, merak ettiğiniz her sorunun cevabını bulabilirsiniz?

Sarman Kedi Özellikleri ve Bakımı Hakkında!

04 Temmuz 2021

Hepimizin çok sevdiği ve renklerinden dolayı ayrı bir sınıfa ayrılan Sarman kediler, en çok sahiplenilen kediler arasında yer alır. Yani aslında Sarman kediler ayrı bir kedi ırkı ya da cinsi değildirler. Sarman denmesinin tek sebebi tamamen tüylerinin renkleridir. Birçok farklı kedi ırkında ve cinsinde Sarman kürk rengi görülse de en yaygını Tekir kedilerdir. Eğer siz de bir Sarman kedi sahiplenmek istiyorsanız ya da sahiplendiyseniz ve bakımı ve özelliklerini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Sarman Kedi Fiziksel Özellikleri Nedir?”, “Sarman Kedi Tarihçesi Nedir?”, “Sarman Kedilerin Bakımı Zor mudur?” ve “Sarman Kediler Hakkında İlginç Bilgiler” gibi merak edilen bütün soruları yanıtladık! Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilir, merak ettiğiniz her konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Terrier Köpek Cinsleri ve Özellikleri

24 Mayıs 2021

Birçoğumuzun bildiği gibi Terrier cinsi köpekler ufacık, bol tüylü ve sevimli köpeklerdir. Fakat bunun dışında birçok farklı cinsi vardır ve dünyanın en kalabalık köpek ırklarından bir tanesidir. Dünyanın farklı bölgelerinde birçok farklı çeşitte Terrier ırkı köpekler bulunur. Hem ülkemizde hem de dünyada hiç şüphesiz oldukça popüler olan bir ırktır. Terrier türleri arasında hem fiziksel hem de karakter farkları bulunur. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda Terrier köpek cinsleri ve özelliklerinden bahsedeceğiz. “Terrier Köpeklerin Tarihçesi”, “Terrier Köpek Cinsleri Ne Kadar Büyürler?”, “Terrier Köpek Cinsleri Fiziksel Özellikleri”, “Terrier Köpek Cinsleri Karakter Özellikleri” ve “2021 Yılında En Popüler Terrier Köpek Cinsleri” gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz!

Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir?

21 Mayıs 2021

Tırnak makasını gördüğü zaman kediniz hemen kaçmaya mı başlıyor? Ya da kedinizin tırnaklarını keserken onu bir battaniyeye ya da havluya mı sarmak zorunda kalıyorsunuz? Emin olun, yalnız değilsiniz... Çoğu kedi tırnaklarının kesilmesinden hoşlanmaz ya da korkar. Fakat tabii ki bu işlemin de işinizi kolaylaştıracak belirli stratejileri vardır. Evinemama ailesi olarak bu konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları cevaplandırdık! Yazımızın devamında “Kedilerin Tırnağı hangi Sıklıkla Kesilmelidir?”, “Yavru Kedilerin Tırnakları Kesilir mi?”, “Kedi tırnağı keserken yapılan yanlışlar nelerdir?”, “Normal Tırnak Makasıyla Kedi Tırnağı Kesilir mi?” ve “Tırnaklarını Kestirmeyen Huysuz Kediler İçin Tavsiyeler” gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Gelin, bu konuyu birlikte çözelim!

Yavru ve Yetişkin Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

17 Mayıs 2021

Minik dostlarımız ile ilgili en büyük sorunlardan bir tanesi de hiç şüphesizdir ki tuvalet eğitimi konusudur. Eğer evinize yeni bir köpek geldiyse, ilk düşünmeniz gereken şey tuvalet eğitimidir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken ilk nokta, köpeğinizin yaşıdır. Eğer tuvalet eğitimi vereceğiniz köpek yavru ise, yetişkin bir köpeğe nazaran çok daha kolay bir eğitim gerekir. Eğer evinize yeni gelecek olan köpek yetişkin ise, zamanında tuvalet eğitimini öğrenmiş olsalar bile yeni bir evde tekrardan eğitim almaları ve hafızalarını tazelemeleri gerekebilir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Yavru Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı?”, “Yetişkin Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı?”, “Köpek Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Verilir?”, “Köpeklere Tuvalet Eğitimi İçin Yardımcı Malzemeler Nelerdir?” ve “Köpek Tuvalet Eğitimi Verirken Yapılan Hatalar Nelerdir?” gibi sıkça merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kedilerde Bit ve Pire Sorunu Hakkında Tavsiyeler!

16 Mayıs 2021

Kediler hiç şüphesizdir ki yüzyıllardan beri insanların çok yakın arkadaşları ve yoldaşları olmuşlardır... Bu sevimli ve minik dostlarımızın sağlığı ve bakımı da bizler için oldukça önemlidir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, kedilerde bit ve pire sorunu hakkında tavsiyelerde bulunacağız. Yazımızın devamında “Kedilerde Bit ve Pire Nasıl Yok Edilir?”, “Kedilerde Bit ve Pire Oluşmasının Sebepleri Nelerdir?”, “Kedi Piresi İnsana Geçer mi?”, “Kedi Piresi İnsana Zarar verir mi?”, “Kedi Pire Tarağı Nedir, İşe Yarar mı?” ve “Kedi Piresi İçin Doğal Çözümler Nelerdir?” gibi çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Çin Aslanı (Chow Chow) Köpek Cinsi ve Özellikleri

28 Nisan 2021

Chow Chow olarak da bilinen Çin Aslanı köpek cinsleri, benzersiz görünümleri sayesinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarır. Kaslı vücut yapıları sayesinde oldukça iri görünen Çin Aslanı cinsi köpekler, dünyanın en eski köpek ırkları arasında yer alır. Çin Aslanlarının kökenleri Moğolistan ve Çin’e dayanır. O dönemlerde av köpeği, bekçi köpeği veya kızak çekme köpeği olarak kullanılan Çin Aslanı, günümüzde hayvan severler arasında popülaritesi oldukça artan ırklar arasındadır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Çin Aslanı Cinsi tarihçesi”, “Fiziksel Özellikleri”, “Karakter Özellikleri”, “Çin aslanı cinsi çocuklar ve bebekler ile anlaşır mı?”, “Bakımı Zor mu?” ve “Çin aslanı İlginç özellikleri” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Köpekler Neden Saldırganlaşır?

27 Nisan 2021

Köpekler hiç şüphesiz ki uzun yıllardır insanların en yakın dostları olmuşlardır. Fakat bazı durumlarda köpeklerin saldırganlaştığını görebiliriz. Her canlı gibi onlar da sinirlenebilir ve agresifleşebilir. Fakat köpeklerin ya da diğer canlıların bu saldırgan tavırları, hayvan sevmeyenler tarafından algı oluşturmak için kullanılabiliyor. Aslında bu davranışların sebeplerini bilmek ve empati yapmak gerekir. Peki bu davranışların sebepleri nelerdir? Köpekler neden saldırganlaşır? Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Köpekler hangi durumlarda agresifleşir?”, “Köpekerde saldırma sorununu önlemek için neler yapılmalı?”, “Köpekleri diğer köpeklere alıştırmak için öneriler nelerdir?” ve “Köpekleri sinirlendiren davranışlar nelerdir?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.