Blog

British Shorthair Cinsi Hakkında Merak Edilenler!

16 Ocak 2021

British Shorthair cinsi kediler, sevimlilikleri ve oyunbazlıkları ile hiç şüphesiz ki gönlümüzü en çok fetheden kediler arasında yer alıyor... Bazen bütün gün yatabilen ve bazen de hiç durmadan oyun oynayan değişken yapıları ise tamamen onların karakterini oluşturuyor. Aşırı sevimli olmalarının yanı sıra sahipleri ile aralarında kurdukları güçlü bağ, British Shorthair cinsi kedilerin sevilme oranını da artırıyor. Eğer siz de British Shorthair cinsi bir kediye sahipseniz ya da sahiplenmeyi düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “British Shorthair fiziksel özellikleri”, “British Shorthair karakter özellikleri”, “British Shorthair bakımı nasıl olmalıdır?”, “British Shorthair beslenme nasıl olmalıdır?”, “British Shorthair cinsi aile yaşamına uygun mudur?” ve “British Shorthair cinsine özel kedi mamalarını kullanmak şart mıdır?” gibi merak ettiğiniz soruları cevaplandırdık. Gelin bu sevimli minik dostlarımız ile ilgili daha çok bilgi sahibi olun! Detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

En Güzel Köpek Oyunları Hangileridir?

14 Ocak 2021

Köpeklerin hem yavruluk hem de yetişkinlik dönemlerinde oyun vazgeçilmezleridir. Özellikle sahipleriyle birlikte zaman geçirirken epey eğlenirler. Hem ev içerisinde hem de dışarıda birlikteyken harika vakitler geçirmek isteriz. Bu yazımızda Köpeğimle Hangi Oyunları Oynayabilirim? Eğitici Köpek Oyunları Hangileri? Köpekler ile Oyun Oynamanın Faydaları Nelerdir? Sorularının cevaplarını sizler için hazırladık. Aynı zamanda köpeklerle oyun oynarken bize yardımcı olabilecek köpek oyuncakları ve köpek malzemelerine örnekler verdik. Haydi yazımızın devamını birlikte okuyalım ve vaktimizi daha eğlenceli hale nasıl getiririz birlikte bakalım. İşte köpeklerin en çok sevdiği ve beraber oynarken çok eğleneceğiniz  5 köpek oyunu!

Köpek Almadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler!

30 Aralık 2020

Köpek Almadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Eğer köpek sahiplenmek istiyorum diyorsanız lütfen yazımızın tamamımı okuyun.

Öncelikle köpek sahiplenmek isteyenlerin unutmaması gereken ilk ve en önemli nokta onunla beraber gelecek olan sorumluluklardır. Bir çocuk dünyaya geldikten sonra ve büyürken geçen zaman dilimlerinde ihtiyaçları da değişiklik göstermektedir. Tıpkı çocuk gibi, bir köpek sahibi olmak ve beslemek bir o kadar sorumluluk ve zaman getirmektedir. En güzel mamaları alıp karnını doyurmaktan çok daha fazla sorumluluklardan bahsediyoruz. Sizi koşulsuz seven sevimli bir köpek istiyorsanız, ona ayırdığınız zamanın ve değerin aynı şekilde içten ve karşılıksız olması şarttır. Belli araştırma yapılmadan ve durum kontrol sağlanmadan yapılan evlat edinmelerinin sonu ya hayvan barınakları ya da sokak oluyor. Ben Williams’ın da dediği gibi ‘’Dünya’da bir köpek yavrusunun yüzünüzü yalamasıyla bıraktığı etkiyi yapabilecek bir tane psikiyatrist yoktur’’. Bu ayrıcalığa sahip olabilmek için belli sorumlulukları da almamız gerekiyor.

 

Dişi Kedilerde Kısırlaştırma Ameliyatı Nasıl Olur?

30 Aralık 2020

Dişi kedilerde yavruluk dönemi sonrası 6. Aydan itibaren artık olgun olduğunun habercisi olan kızgınlık dönemi başlar. Yılda yaklaşık 3 defa tekrarlayan adet dönemlerinde kedinizin çiftleşmek için hazır olduğunu ve gebelik şartlarını karşıladığı dönemdir. Kediler bu dönemde geçtiği her yere kokusunu bırakmaya çalışır. Çoğu zaman huzursuzluk ve agresif tepkilerin yoğunlukta olduğu bu dönemde evden kaçmalar sık yaşanır. Bu dönemde sevimli kızınıza şefkat ve ilgiyi eksik etmemelisiniz. Kediler çok önceleri yaz aylarının sonuna doğru adet görüyorlardı fakat ev yaşamının etkileri, kışın; soba, doğalgaz ile etkisi ile ortam ısılarının şaşmasıyla şimdi çoğunlukla kışın adet görmektedirler.

En Popüler Küçük Irk Köpek Cinsleri Hangileridir ve Özellikleri Nelerdir?

30 Aralık 2020

Köpeklerimiz hayatlarımızda önemli bir yere sahiptir. Kimi zaman çocuğumuz kimi zamanda en yakın dostumuz hissiyatını bize vermişlerdir. Sahibine koşulsuz ve şartsız sevgi besleyen köpeklerin yüzlerce farklı ırk ve cinsi bulunmakta. Bu yazımızda en çok sevilen ve bilinen küçük ırk köpek cinslerini konu alacağız. Her birinin kendine has özellikleri ve görünüşleri olan küçük ırk köpek türlerini birlikte tanıyalım.Oyuncak köpek familyasından olan bu köpek ırkları çoğu yıllar sevimlilikleri, karakterleri ve kendilerine has özellikleriyle popüler olmaya başarmışlardır. Haydi okumaya devam edelim.

Köpeklerin Asla Tüketmemesi Gereken, Köpeklere Yasak Besinler Hangileridir?

27 Aralık 2020

Kimi zamanlar köpeğimizi ödüllendirmek için bazen de masum bakışlarına dayanamayarak yediğimizden bir parça da ona veririz. Herkesin de bildiği üzere köpekler ile insanların yapıları birbirinden farklıdır. Günlük hayatta sürekli tükettiğimiz, sağlıklı olarak bildiğimiz birçok insan gıdaları aslında köpekler için çok tehlikeli olabiliyor. Öğütme sistemleri, sindirim sistemleri, organlarının yapıları ve genetikleri onları birer etçil hayvan grubuna dahil etmektedir. İnsanların köpekleri ilk evcilleştirme zamanı 12.000 yıl önceye dayanmakta. Bu dönemden bu yana köpekler et ürünleri dışında insan gıdalarından arda kalanlar ve sebze türü ortak besinleri de beraberinde tüketmekte. Bütün bu zaman zarfında onların genetiği artık sebze türü gıdaları da sindirebilir ve emzimlenebilir hale gelmiştir. Bu sebepten dolayı köpeklere fakültatif etçil demek daha iyi olacaktır.  Fakat fakültatif etçil olmaları her türlü sebze türü gıdalar ile beslenebileceği anlamına gelmiyor. Onların sağlıklı olmalarının sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda köpekleri yine köpekler için özel üretilmiş köpek mamalarıyla beslemeniz şarttır.

Ev İçerisinde Kediler ile Alakalı Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

26 Aralık 2020

Kediler herkesin de bildiği üzere aşırı meraklı canlılardır. Bu merakları bazen hayvan sahipleri için can sıkıcı olabiliyor. Her ne kadar bu yaramazlıkları sevimli gözükse de bazen tehlikeli olabilen durumlar hayvan sahiplerini endişe içinde bırakabilir. Yavruluk döneminden yetişkinlik dönemine kadar hiç bitmeyen bu güdüleri ev içerisinde oluşabilecek bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Sahiplerin ve Kedilerin ev içerisindeki karşılaştıkları sorunları aşağıda sizler için derledik.

Miyav Dilinde Kediniz Sizin Sevginizi Nasıl Anlar?

17 Aralık 2020

Evcil dostlarımız arasında kediler günlük hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Ülkemizin ve dünyamızın da içinde olduğu özellikle bu pandemi sürecinde onlarla iletişimde bulunma ve vakit geçirme sürelerimizde artış olmuştur. Bu dönemde onlara karşı sevginizi aktarmanızın ve göstermenizin yolları açılmıştır. Anlatacağımız yollarda aslında kedinizin bütün gün karşılaştığınız hareketlerini de derledik. Böylece aranızdaki bağ her iki taraf içinde kuvvetlenecektir. Peki ya nedir bu yollar? İşte bu yazımızda kedinize onu sevdiğinizi nasıl aktarabileceğiniz konusunda çalışmamızı Evinemama ailesi olarak sizlerle paylaşıyoruz…

Köpeğinizi Evde Tek Bırakma Durumu ve İpuçları

13 Aralık 2020

Köpekler ve insanlar oldukça sıkı dostlardır ve çoğu insan minik bir dost edinmek ister. Evde köpek bakımı ise, beraberinde belli başlı sorumluluklar getirir. Köpeklerin bakımı, beslenmesi, tuvalet ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması, düzenli aşılarının yapılması yanı sıra, köpekleri evde tek bırakmak da bu sorumluluklar dahilindedir. İş hayatı ve özel hayat sebepleri ile köpekleri çoğu zaman evde tek bırakmak durumunda kalabilirsiniz. Köpekler evde belirli bir süre yalnız kalabilirler fakat bu hususta dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda köpeğinizi evde tek bırakma durumu ve ipuçlarından bahsettik. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Köpeğinizi Evde Tek bırakmak Zorunda Kalıyorsanız Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Köpek ile Kedi Aynı Evde Beslenir Mi?

13 Aralık 2020

Evde evcil hayvan beslemek, evdeki negatif enerjiyi aldığı gibi oldukça sağlam dostluklar kurmaya da yarar. Evde beslenen bir köpek ya da bir kedi, günün bütün yorgunluğunu ve stresini almanın yanı sıra sizi asla terk etmeyecek bir arkadaşa sahip olmanın verdiği huzuru da beraberinde getirir. Eğer siz de hem kedi hem de köpek sahiplenmek istiyorsanız, bu hususta dikkat etmeniz gereken belli başlı unsurlar bulunur. “Köpek ile kedi aynı evde beslenir mi?” sorusunun cevabı ise “Evet, beslenir.” Fakat bazı şartları vardır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, kedi ve köpeklerin aynı evde beslenirken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgiler verdik. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.