Blog

Popüler Erkek Kedi İsimleri ve Dişi Kedi İsimleri Önerileri

29 Kasım 2020

Eğer yakın zamanda bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız ya da yakın zamanda bir kedi sahiplendiyseniz, isim bulmanıza yardımcı olmak isteriz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda 2020-2021 yılları arası popüler kedi isimleri önerilerinde bulunduk. Kedi ismini seçerken ya da belirlerken dikkat etmeniz gereken ilk madde, kedinizin cinsiyetidir. Yazımızın devamında dişi kedi isimleri önerileri ve erkek kedi isimleri tavsiyelerinde bulunduk. Kedinizin ömrü boyunca taşıyacağı ismi seçmek, aynı bir anne babanın bebeğine isim seçmesi kadar zordur. Bu yüzden düşünerek karar vermeli ve kedinize en uygun ismi seçmelisiniz. Bunun dışında tüy renklerine göre kedi isimleri de oldukça revaçta. Haydi, aşağıdaki popüler kedi isimlerine beraber göz atalım! En sevilen kedi isimleri hangileridir?

Popüler Erkek Köpek İsimleri ve Dişi Köpek İsimleri

29 Kasım 2020

Bir köpek sahiplenmek, oldukça heyecan verici bir durumdur. Çünkü köpekler sahiplerine çok fazla bağlılardır ve sahipleri onlar için her şeydir. Bu mutluluk ve heyecan dolu deneyimin en güzel yanlarından biri ise köpeğinize isim vermektir... Köpeğiniz için isim belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta köpeğinizin cinsiyetidir. Popüler Erkek köpek isimleri ve dişi köpek isimleri, köpeğinizin cinsiyetine göre belirlenir. Köpek isimleri ve anlamları nelerdir? Sorusu da birçok köpek sahiplenen kişi tarafından merak edilir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda minik dostunuza verebileceğiniz en güzel isimleri araştırdık! Gelin 2021 yılının en güzel ve en popüler köpek isimlerine beraber bakalım

Van Kedisi Hakkında Merak Edilen Bilgiler

21 Mart 2021

Van kedisi, Türkiye’nin dünyaca ünlü kedi cinslerinden bir tanesidir. Hiç şüphesizdir ki güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakabilir. Diğer kedi türlerinin aksine suyu çok fazla seven ve çok da güzel yüzen Van kedileri, fiziksel ve karakteristik özellikleri ile de diğer cinslerden ayrılır. Eğer siz de Van kedilerini çok seviyor ve sahiplenmek istiyorsanız, ya da Van kediniz varsa ve onu daha yakından tanımak istiyorsanız, çok doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Van Kedisi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Karakter Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Bakımı Hakkında Merak Edilenler?” ve “Van Kedisine En Uygun Beslenme Nasıl Olmalıdır?” gibi çok sık merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Çin Aslanı (Chow Chow) Köpek Cinsi ve Özellikleri

28 Nisan 2021

Chow Chow olarak da bilinen Çin Aslanı köpek cinsleri, benzersiz görünümleri sayesinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarır. Kaslı vücut yapıları sayesinde oldukça iri görünen Çin Aslanı cinsi köpekler, dünyanın en eski köpek ırkları arasında yer alır. Çin Aslanlarının kökenleri Moğolistan ve Çin’e dayanır. O dönemlerde av köpeği, bekçi köpeği veya kızak çekme köpeği olarak kullanılan Çin Aslanı, günümüzde hayvan severler arasında popülaritesi oldukça artan ırklar arasındadır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Çin Aslanı Cinsi tarihçesi”, “Fiziksel Özellikleri”, “Karakter Özellikleri”, “Çin aslanı cinsi çocuklar ve bebekler ile anlaşır mı?”, “Bakımı Zor mu?” ve “Çin aslanı İlginç özellikleri” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Pug Cinsi Köpekler ve Özellikleri Nelerdir?

09 Eylül 2021

Uzun yıllardır çok sevilen ve en çok beslenen köpek cinslerinden birisi olan Pug cinsi köpekler, küçük boyutları ve fazlasıyla sevimli suratları ile dikkat çekerler. Çocuklarla çok iyi anlaşan bir cins oldukları ve boyutlarının küçük olması sebebiyle, çocuklu aileler tarafından da oldukça sık tercih edilir. Pug cinsi köpekler çok fazla hareketli değillerdir ve bu nedenle bahçesi olmayan evlerde bile rahatlıkla yaşayabilirler. Eğer siz de bir Pug ırkı sahiplendiyseniz ya da sahiplenmeyi düşünüyorsanız, Pug cinsi sevimli dostlarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda Pug Cinsi Kaç Yıl Yaşar?”, “Pug Cinsi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?”, “Pug Cinsi Karakter Özellikleri Nelerdir?”, “Pug Cinsi Evde Beslemek İçin Uygun mudur?”, “Pug Cinsi Çocuklar ile Anlaşır mı?” ve “Pug Cinsi Köpeklerin Bakımı Zor mudur?” gibi en çok merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Kedilerin Yaşa Göre Davranış Şekilleri Nelerdir?

07 Eylül 2021

Minik arkadaşınızı eğer bir yavruyken sahiplendiyseniz, ilk zamanlarda biraz çekingen, meraklı ve ürkek fakat aynı zamanda temkinli ve kuşkucu davranışlar sergilediğini görebilirsiniz. Yavruluk dönemlerine özel bu tanışma süreci, kedinizin size alışmaya başlaması ile birlikte yavaş yavaş yerini oyunculuğa, hareketliliğe ve enerji patlamalarına bırakır. Eğer siz de kedinizin yaşına göre davranış şekillerini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “0-6 Aylık Kedi Davranışları Nasıldır?”, “6-12 Aylık Kedi Davranışları”, “1-2 Yaş arası Kedilerin Davranışları”, “3-6 Yaş Kedilerin Davranışları”, “7-15 Yaş Arası Kedilerin Davranışları” ve “Kedilerin Karakterleri Değişir mi?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki soru işaretlerini yok etmek için, yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Kedilerde Salya Sorunu Hakkında Merak Edilenler!

05 Eylül 2021

Hemen hemen her kedi sahibi, ne yazık ki bu korku ile yüzleşmiştir. Kedilerdeki ağız köpürmesi ve salya sorununun birçok farklı nedeni olabilir. Bu sebepler bazen patolojik bazen de fizyolojik olabilir. Eğer sizin de minik arkadaşınızın salya problemi var ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Kedilerde Aşırı Salya Neden Olur?”, “Yanlış Mama Seçimi Kedilerde Aşırı Salya Yapar mı?”, “Kedilerde Salya Probleminin Çözümü Nedir?” ve “Kedide Ağız Salya Akıntısı Oluşmaması İçin Neler Yapılabilir?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kediler Neden Evden Kaçar?

02 Eylül 2021

Çok sevimli kedi dostlarımız, doğaları gereği oldukça sosyal canlılardır. Dışarıda yaşayan diğer kediler ile sosyalleşmek onlar için doğal bir ihtiyaçtır. Eğer sizin de minik kedi dostlarınız varsa ve neden evden kaçıp geri geldiklerini merak ediyorsanız, bu yazı tam da size göre! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “kediler neden evden kaçar?”, “kedim sürekli evden kaçıyor, sebebi nedir?”, “kedinizi yeni eve alıştırmanın yolları nelerdir?” ve “kediler kızgınlık dönemlerinde evden kaçar mı?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilir, aklınızdaki tüm soruların cevabını alabilirsiniz!

Yeni Köpek Sahiplenecekler İçin Tavsiyeler!

10 Temmuz 2021

O büyük an geldi... Uzun zamandır hayalini kurduğunuz minik dostunuza sonunda kavuşacaksınız. Yani bir köpek almaya karar verdiniz! Bu karar sonrasında aklınızda çok fazla soru oluştuğunu tahmin edebiliyoruz... Endişelenmeyin! Biz sizin yanınızdayız... Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Yeni Köpek Sahiplenenler İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?”, “Evde İlk Gün Nasıl Davranılmalıdır?” ve “Köpekler İçin Öncelikli Eğitimler Nelerdir?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruların cevabını bulmak için, yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz.

Köpekler Nasıl Yıkanır?

06 Temmuz 2021

Özellikle yaz aylarına girdiğimiz zaman, minik dostlarımız da bu sıcak havalardan etkilenirler. Havalar çok sıcakken köpeğinizin daha serin yerlerde yatmak istediklerini fark edebilirsiniz. Böyle havalarda minik arkadaşınızı banyoya sokmak, onu yıkamak isteyebilirsiniz. Bunun dışında köpeğinizin genel temizliği ve hijyeni için de banyo yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Köpekleri Yıkamak Zararlı mı?”, “Köpekler ne sıklıkla yıkanmalıdır?”, “Köpekler Normal Şampuanla Yıkanır mı?”, “Köpekler Yıkandıktan Sonra Nasıl Kurutulur?” ve “Köpekleri Yıkanmaya Alıştırmak İçin İpuçları” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.