Blog

POPÜLER ERKEK VE DİŞİ KEDİ İSİMLERİ ÖNERİLERİ

29 Kasım 2020

Eğer yakın zamanda bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız ya da yakın zamanda bir kedi sahiplendiyseniz bu yazımızda 2022 yılında arası popüler kedi isimleri önerilerinde bulunduk. Kedi ismini seçerken ya da belirlerken dikkat etmeniz gereken ilk madde, kedinizin cinsiyetidir. Yazımızın devamında dişi kedi isimleri önerileri ve erkek kedi isimleri tavsiyelerinde bulunduk. Kedinizin ömrü boyunca taşıyacağı ismi seçmek, aynı bir anne babanın bebeğine isim seçmesi kadar zordur. Bu yüzden düşünerek karar vermeli ve kedinize en uygun ismi seçmelisiniz. Bunun dışında tüy renklerine göre kedi isimleri de oldukça revaçta. Haydi, aşağıdaki popüler kedi isimlerine beraber göz atalım! En sevilen kedi isimleri hangileridir?

Popüler Erkek Köpek İsimleri ve Dişi Köpek İsimleri

29 Kasım 2020

Bir köpek sahiplenmek, oldukça heyecan verici bir durumdur. Çünkü köpekler sahiplerine çok fazla bağlılardır ve sahipleri onlar için her şeydir. Bu mutluluk ve heyecan dolu deneyimin en güzel yanlarından biri ise köpeğinize isim vermektir... Köpeğiniz için isim belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta köpeğinizin cinsiyetidir. Popüler Erkek köpek isimleri ve dişi köpek isimleri, köpeğinizin cinsiyetine göre belirlenir. Köpek isimleri ve anlamları nelerdir? Sorusu da birçok köpek sahiplenen kişi tarafından merak edilir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda minik dostunuza verebileceğiniz en güzel isimleri araştırdık! Gelin 2021 yılının en güzel ve en popüler köpek isimlerine beraber bakalım

Van Kedisi Hakkında Merak Edilen Bilgiler

21 Mart 2021

Van kedisi, Türkiye’nin dünyaca ünlü kedi cinslerinden bir tanesidir. Hiç şüphesizdir ki güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakabilir. Diğer kedi türlerinin aksine suyu çok fazla seven ve çok da güzel yüzen Van kedileri, fiziksel ve karakteristik özellikleri ile de diğer cinslerden ayrılır. Eğer siz de Van kedilerini çok seviyor ve sahiplenmek istiyorsanız, ya da Van kediniz varsa ve onu daha yakından tanımak istiyorsanız, çok doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Van Kedisi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Karakter Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Bakımı Hakkında Merak Edilenler?” ve “Van Kedisine En Uygun Beslenme Nasıl Olmalıdır?” gibi çok sık merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Çin Aslanı (Chow Chow) Köpek Cinsi ve Özellikleri

28 Nisan 2021

Chow Chow olarak da bilinen Çin Aslanı köpek cinsleri, benzersiz görünümleri sayesinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarır. Kaslı vücut yapıları sayesinde oldukça iri görünen Çin Aslanı cinsi köpekler, dünyanın en eski köpek ırkları arasında yer alır. Çin Aslanlarının kökenleri Moğolistan ve Çin’e dayanır. O dönemlerde av köpeği, bekçi köpeği veya kızak çekme köpeği olarak kullanılan Çin Aslanı, günümüzde hayvan severler arasında popülaritesi oldukça artan ırklar arasındadır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Çin Aslanı Cinsi tarihçesi”, “Fiziksel Özellikleri”, “Karakter Özellikleri”, “Çin aslanı cinsi çocuklar ve bebekler ile anlaşır mı?”, “Bakımı Zor mu?” ve “Çin aslanı İlginç özellikleri” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Airedale Terrier Cinsi Özellikleri

30 Mayıs 2022

Terrier cinsleri arasında en büyük fiziksel özelliklere sahip köpek olarak bilinen Airedale Terrier cinsi özellikleri ile diğer terrier köpeklerden ayrılmaktadır. İlk olarak hangi ırkların melezlemesinden ortaya çıktığı net olarak bilinmeyen bu cins, 1853 yıllarında ortaya çıkmıştır.

Köpeklerde Mantar Hastalıkları Hakkında

19 Mayıs 2022

İnsanların sadık dostlarından olan köpeklerde mantar hastalığı farklı türlerde ve farklı bölgelerde meydana gelebilir. Birçok nedenden kaynaklanabilen bu rahatsızlıklar hayvanların yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilmekte ve ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

Kedim Sürekli Kafasını Sallıyor Sebebi Ne Olabilir?

17 Mayıs 2022

Kedilerde kafa sallamak olağan dışı bir durumun sinyalleri olarak da algılanabilir. Kedim sürekli kafasını sallıyor sebebi ne olabilir? Diye düşünüyorsanız kedinizi gözlemlemeye devam ederek sebebi hakkında fikir yürütmeye çalışabilirsiniz. Sorunun şiddetlenmesi durumunda ise alanında uzman bir veteriner hekime kedinizi götürmeniz kedinizin sağlığı açısından önemli olacaktır.

Köpeğime Hangi Tasmayı ve Gezdirme Kayışını Almalıyım?

16 Mayıs 2022

Köpek sahibi olan kişilerin sıklıkla sorduğu sorular arasında bulunan köpeğime hangi tasmayı almalıyım? Sorusuna verilebilecek değişik cevaplar olduğunu bilmelisiniz. Köpeklere tasma alırken tasmanın kullanım amacı ve köpeğinizin cinsi gibi dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır.

Köpeklerde Ölümcül Kanlı İshal (Parvovirüs) Belirtileri ve Tedavisi

26 Şubat 2022

Evcil dostlarımızda ölümcül sonuçlar doğurabilen Kanlı İshal (Parvovirüs), genellikle yavru köpeklerde görülür. Yetişkin köpeklerde de görülebilen bu rahatsızlık, gerekli önem gösterilirse yavrunuzun yaşama tutunmasını sağlayabilir. Peki Köpeklerde Kanlı İshal Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? Köpeklerde Kanlı İshal Ölümcül müdür? Köpeklerde Kanlı İshal İçin Hangi Aşı Vardır? Gibi sorularınızın cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız.

Kedilerde Yüksekten Düşme Sendromu

06 Şubat 2022

Kedilerde yüksekten düşme sendromu çoğu kedi sahibinin karşılaştığı durumlar arasında yer almaktadır. Özellikle yüksek katlı evlerde oturan kedi sahiplerinin korktuğu bu durum hakkında bilgiler vereceğiz. Halk arasında yaygın olan kediler dört ayaklarının üstüne düşer algısı onlara büyük özellikler yüklememize yol açmıştır.

1 2 3 4 5 6 7
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.