Köpek

Popüler Erkek Köpek İsimleri ve Dişi Köpek İsimleri

29 Kasım 2020

Bir köpek sahiplenmek, oldukça heyecan verici bir durumdur. Çünkü köpekler sahiplerine çok fazla bağlılardır ve sahipleri onlar için her şeydir. Bu mutluluk ve heyecan dolu deneyimin en güzel yanlarından biri ise köpeğinize isim vermektir... Köpeğiniz için isim belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta köpeğinizin cinsiyetidir. Popüler Erkek köpek isimleri ve dişi köpek isimleri, köpeğinizin cinsiyetine göre belirlenir. Köpek isimleri ve anlamları nelerdir? Sorusu da birçok köpek sahiplenen kişi tarafından merak edilir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda minik dostunuza verebileceğiniz en güzel isimleri araştırdık! Gelin 2021 yılının en güzel ve en popüler köpek isimlerine beraber bakalım

Çin Aslanı (Chow Chow) Köpek Cinsi ve Özellikleri

28 Nisan 2021

Chow Chow olarak da bilinen Çin Aslanı köpek cinsleri, benzersiz görünümleri sayesinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarır. Kaslı vücut yapıları sayesinde oldukça iri görünen Çin Aslanı cinsi köpekler, dünyanın en eski köpek ırkları arasında yer alır. Çin Aslanlarının kökenleri Moğolistan ve Çin’e dayanır. O dönemlerde av köpeği, bekçi köpeği veya kızak çekme köpeği olarak kullanılan Çin Aslanı, günümüzde hayvan severler arasında popülaritesi oldukça artan ırklar arasındadır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Çin Aslanı Cinsi tarihçesi”, “Fiziksel Özellikleri”, “Karakter Özellikleri”, “Çin aslanı cinsi çocuklar ve bebekler ile anlaşır mı?”, “Bakımı Zor mu?” ve “Çin aslanı İlginç özellikleri” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Pug Cinsi Köpekler ve Özellikleri Nelerdir?

09 Eylül 2021

Uzun yıllardır çok sevilen ve en çok beslenen köpek cinslerinden birisi olan Pug cinsi köpekler, küçük boyutları ve fazlasıyla sevimli suratları ile dikkat çekerler. Çocuklarla çok iyi anlaşan bir cins oldukları ve boyutlarının küçük olması sebebiyle, çocuklu aileler tarafından da oldukça sık tercih edilir. Pug cinsi köpekler çok fazla hareketli değillerdir ve bu nedenle bahçesi olmayan evlerde bile rahatlıkla yaşayabilirler. Eğer siz de bir Pug ırkı sahiplendiyseniz ya da sahiplenmeyi düşünüyorsanız, Pug cinsi sevimli dostlarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda Pug Cinsi Kaç Yıl Yaşar?”, “Pug Cinsi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?”, “Pug Cinsi Karakter Özellikleri Nelerdir?”, “Pug Cinsi Evde Beslemek İçin Uygun mudur?”, “Pug Cinsi Çocuklar ile Anlaşır mı?” ve “Pug Cinsi Köpeklerin Bakımı Zor mudur?” gibi en çok merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Yeni Köpek Sahiplenecekler İçin Tavsiyeler!

10 Temmuz 2021

O büyük an geldi... Uzun zamandır hayalini kurduğunuz minik dostunuza sonunda kavuşacaksınız. Yani bir köpek almaya karar verdiniz! Bu karar sonrasında aklınızda çok fazla soru oluştuğunu tahmin edebiliyoruz... Endişelenmeyin! Biz sizin yanınızdayız... Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Yeni Köpek Sahiplenenler İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?”, “Evde İlk Gün Nasıl Davranılmalıdır?” ve “Köpekler İçin Öncelikli Eğitimler Nelerdir?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruların cevabını bulmak için, yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz.

Köpekler Nasıl Yıkanır?

06 Temmuz 2021

Özellikle yaz aylarına girdiğimiz zaman, minik dostlarımız da bu sıcak havalardan etkilenirler. Havalar çok sıcakken köpeğinizin daha serin yerlerde yatmak istediklerini fark edebilirsiniz. Böyle havalarda minik arkadaşınızı banyoya sokmak, onu yıkamak isteyebilirsiniz. Bunun dışında köpeğinizin genel temizliği ve hijyeni için de banyo yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Köpekleri Yıkamak Zararlı mı?”, “Köpekler ne sıklıkla yıkanmalıdır?”, “Köpekler Normal Şampuanla Yıkanır mı?”, “Köpekler Yıkandıktan Sonra Nasıl Kurutulur?” ve “Köpekleri Yıkanmaya Alıştırmak İçin İpuçları” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Terrier Köpek Cinsleri ve Özellikleri

24 Mayıs 2021

Birçoğumuzun bildiği gibi Terrier cinsi köpekler ufacık, bol tüylü ve sevimli köpeklerdir. Fakat bunun dışında birçok farklı cinsi vardır ve dünyanın en kalabalık köpek ırklarından bir tanesidir. Dünyanın farklı bölgelerinde birçok farklı çeşitte Terrier ırkı köpekler bulunur. Hem ülkemizde hem de dünyada hiç şüphesiz oldukça popüler olan bir ırktır. Terrier türleri arasında hem fiziksel hem de karakter farkları bulunur. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda Terrier köpek cinsleri ve özelliklerinden bahsedeceğiz. “Terrier Köpeklerin Tarihçesi”, “Terrier Köpek Cinsleri Ne Kadar Büyürler?”, “Terrier Köpek Cinsleri Fiziksel Özellikleri”, “Terrier Köpek Cinsleri Karakter Özellikleri” ve “2021 Yılında En Popüler Terrier Köpek Cinsleri” gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz!

Yavru ve Yetişkin Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

17 Mayıs 2021

Minik dostlarımız ile ilgili en büyük sorunlardan bir tanesi de hiç şüphesizdir ki tuvalet eğitimi konusudur. Eğer evinize yeni bir köpek geldiyse, ilk düşünmeniz gereken şey tuvalet eğitimidir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken ilk nokta, köpeğinizin yaşıdır. Eğer tuvalet eğitimi vereceğiniz köpek yavru ise, yetişkin bir köpeğe nazaran çok daha kolay bir eğitim gerekir. Eğer evinize yeni gelecek olan köpek yetişkin ise, zamanında tuvalet eğitimini öğrenmiş olsalar bile yeni bir evde tekrardan eğitim almaları ve hafızalarını tazelemeleri gerekebilir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Yavru Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı?”, “Yetişkin Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı?”, “Köpek Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Verilir?”, “Köpeklere Tuvalet Eğitimi İçin Yardımcı Malzemeler Nelerdir?” ve “Köpek Tuvalet Eğitimi Verirken Yapılan Hatalar Nelerdir?” gibi sıkça merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Köpekler Neden Saldırganlaşır?

27 Nisan 2021

Köpekler hiç şüphesiz ki uzun yıllardır insanların en yakın dostları olmuşlardır. Fakat bazı durumlarda köpeklerin saldırganlaştığını görebiliriz. Her canlı gibi onlar da sinirlenebilir ve agresifleşebilir. Fakat köpeklerin ya da diğer canlıların bu saldırgan tavırları, hayvan sevmeyenler tarafından algı oluşturmak için kullanılabiliyor. Aslında bu davranışların sebeplerini bilmek ve empati yapmak gerekir. Peki bu davranışların sebepleri nelerdir? Köpekler neden saldırganlaşır? Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Köpekler hangi durumlarda agresifleşir?”, “Köpekerde saldırma sorununu önlemek için neler yapılmalı?”, “Köpekleri diğer köpeklere alıştırmak için öneriler nelerdir?” ve “Köpekleri sinirlendiren davranışlar nelerdir?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Cane Corso Cinsi Özellikleri ve Eğitimi Hakkında Bilgiler!

26 Nisan 2021

Son zamanlarra popülaritesi oldukça artan köpek ırklarından bir tanesi olan Cane Corso cinsi köpekler, oldukça güçlü bir yapıya sahiptir ve fazlasıyla asil bir görünüşü vardır. Cane Corso cinsi köpeklere doğru eğitim verilmediği zaman ve üzerinde otorite kurulamadığı zaman bazı sorunlar yaratabilir. Eğer siz de bir Cane Corso sahiplenmek istiyorsanız, birtakım bilgilere sahip olmanız gerekir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Cane Corso Karakter özellikleri”, “Cane Corso Fiziksel Özellikleri”, “Cane corso ırkı en uygun yaşam ortamı neresidir?”, “Cane Corso Bakımı nasıl olmalı, zor mu?”, “Cane Corso Irkında Sık Görülen Genetik Hastalıklar Nelerdir” ve “Cane corso Tarihçesi” gibi merak ettiğiniz konuları araştırdık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

En Zeki Köpek Cinsleri Hangileridir?

29 Mart 2021

Her köpek sahibi, hiç şüphesizdir ki kendi köpeğinin en zeki köpek olarak görür. Bazen bu doğru olsa da en zeki köpek cinsleri için birçok farklı araştırma yapılmıştır. Fakat yapılan araştırmalarda bir köpek kağıt üzerinde ne kadar zeki olursa olsun, sahibinin ilgisi, şefkati ve sevgisi ile bütün potansiyelini ortaya çıkarabilir. Köpek cinslerinin çoğu belirli bir noktaya kadar eğitilebilir fakat bazı köpek türleri vardır ki bu eğitime çok daha meyilli bir yapıya sahiptirler. Köpeklerin içerisindeki doğal zekayı ortaya çıkartacak ve genetik yeteneklerini anlayabilecek motivasyonu bulmak ise bu husustaki en önemli noktadır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Köpeklerde Zeka Neye Göre Belirlenir?”, “Köpeklerde Fiziksel Özellikler Zekayı Belirler mi?” ve “Dünyanın en zeki köpeği ve hikayesi nedir? Gibi merak edilen birkaç soruyu yanıtladık.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.