Köpek

Popüler Erkek Köpek İsimleri ve Dişi Köpek İsimleri

29 Kasım 2020

Bir köpek sahiplenmek, oldukça heyecan verici bir durumdur. Çünkü köpekler sahiplerine çok fazla bağlılardır ve sahipleri onlar için her şeydir. Bu mutluluk ve heyecan dolu deneyimin en güzel yanlarından biri ise köpeğinize isim vermektir... Köpeğiniz için isim belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta köpeğinizin cinsiyetidir. Popüler Erkek köpek isimleri ve dişi köpek isimleri, köpeğinizin cinsiyetine göre belirlenir. Köpek isimleri ve anlamları nelerdir? Sorusu da birçok köpek sahiplenen kişi tarafından merak edilir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda minik dostunuza verebileceğiniz en güzel isimleri araştırdık! Gelin 2021 yılının en güzel ve en popüler köpek isimlerine beraber bakalım

Çin Aslanı (Chow Chow) Köpek Cinsi ve Özellikleri

28 Nisan 2021

Chow Chow olarak da bilinen Çin Aslanı köpek cinsleri, benzersiz görünümleri sayesinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarır. Kaslı vücut yapıları sayesinde oldukça iri görünen Çin Aslanı cinsi köpekler, dünyanın en eski köpek ırkları arasında yer alır. Çin Aslanlarının kökenleri Moğolistan ve Çin’e dayanır. O dönemlerde av köpeği, bekçi köpeği veya kızak çekme köpeği olarak kullanılan Çin Aslanı, günümüzde hayvan severler arasında popülaritesi oldukça artan ırklar arasındadır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Çin Aslanı Cinsi tarihçesi”, “Fiziksel Özellikleri”, “Karakter Özellikleri”, “Çin aslanı cinsi çocuklar ve bebekler ile anlaşır mı?”, “Bakımı Zor mu?” ve “Çin aslanı İlginç özellikleri” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Airedale Terrier Cinsi Özellikleri

30 Mayıs 2022

Terrier cinsleri arasında en büyük fiziksel özelliklere sahip köpek olarak bilinen Airedale Terrier cinsi özellikleri ile diğer terrier köpeklerden ayrılmaktadır. İlk olarak hangi ırkların melezlemesinden ortaya çıktığı net olarak bilinmeyen bu cins, 1853 yıllarında ortaya çıkmıştır.

Köpeklerde Mantar Hastalıkları Hakkında

19 Mayıs 2022

İnsanların sadık dostlarından olan köpeklerde mantar hastalığı farklı türlerde ve farklı bölgelerde meydana gelebilir. Birçok nedenden kaynaklanabilen bu rahatsızlıklar hayvanların yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilmekte ve ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

Köpeğime Hangi Tasmayı ve Gezdirme Kayışını Almalıyım?

16 Mayıs 2022

Köpek sahibi olan kişilerin sıklıkla sorduğu sorular arasında bulunan köpeğime hangi tasmayı almalıyım? Sorusuna verilebilecek değişik cevaplar olduğunu bilmelisiniz. Köpeklere tasma alırken tasmanın kullanım amacı ve köpeğinizin cinsi gibi dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır.

Köpeklerde Ölümcül Kanlı İshal (Parvovirüs) Belirtileri ve Tedavisi

26 Şubat 2022

Evcil dostlarımızda ölümcül sonuçlar doğurabilen Kanlı İshal (Parvovirüs), genellikle yavru köpeklerde görülür. Yetişkin köpeklerde de görülebilen bu rahatsızlık, gerekli önem gösterilirse yavrunuzun yaşama tutunmasını sağlayabilir. Peki Köpeklerde Kanlı İshal Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? Köpeklerde Kanlı İshal Ölümcül müdür? Köpeklerde Kanlı İshal İçin Hangi Aşı Vardır? Gibi sorularınızın cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız.

Köpeklerin Hoşlanmadıkları İnsan Davranışları Nelerdir?

03 Şubat 2022

Bütün canlıların olduğu gibi köpeklerin de sevmediği, hoşlanmadığı hatta nefret ettiği durumlar bulunmaktadır. Bizler bazı durumlarda köpeklerimizin canını sıkacak, onları rahatsız edecek davranışlarda bulunabiliriz. Tabi ki bu bazen aşırı sevgiden kaynaklanabilir. Kimi zaman aşırı ilgi, kimi zaman ses tonumuz kimi zaman da sabırsız davranışlarımızdan dolayı onları rahatsız edebiliyoruz. Onlar rahatsız olduklarını bize kendi dilleriyle anlatmalarına rağmen bunu anlayamayabiliriz(veyahut anlamamazlıktan geliyoruz)...

Bu yazımızda Köpeklerin hoşlanmadıkları insan davranışları nelerdir? bunun üzerinde duracağız. Yazımızın diğer başlıklarında ise bu konu hakkında tavsiyelerinizi sizlere sunuyor olacağız.

 Sarılma Davranışı,Yüksek Sesle Konuşmak, BağırmakYemek Yerken Dokunmak, SevmekTırnak Kesme Rutini, Aniden Uykudan Uyandırmak, Dik Dik Bakmak köpeklerinizi rahatsız edebilir...

Köpekler Geceleri ve Ezan Sesi Duyunca Neden Ulur?

05 Ocak 2022

Köpekler için ulumak bir iletişim biçimidir. Yaratılışları gereği, kurtlara benzer özellikleriyle köpekler de belirli sebeplerden uluyabilirler. Özellikle geceleri ve Ezan Sesi yükseldiğinde bu ulumaların arttığını ve daha net duyulduğunu fark etmişsinizdir. Peki Köpekler Neden Ulur? Köpekler Ezan Sesi Duyduğunda Neden Ulumaya Başlarlar? Köpeklerde Uluma Sorunu Nasıl Çözülür? Merak ettiğiniz bu soruların cevabı için makalemizi okuyun.

Yavru ve Yetişkin Köpekler İçin Aşı Takvimi

08 Kasım 2021

Birlikte yaşamayı planladığımız yeni bir can artık sizinle. Hem onun sağlığı hem de sizin sağlığınız için yapılması gerekenler var. Annesinden yeni ayrılmış tedirgin bakışlar, en az onun kadar sizde tedirgin olabilirsiniz. Hiç önemli değil. Eve ilk geldiğinde bırakın sizi tanısın, güvensin, ortamına alışsın. Bir kaç gün sonra Veteriner Hekiminizden randevu alın ve ilk muayenesini yaptırtın. Unutmayın bu dönem anneden ayrıldığı, anne sütünden kesildiği ve stresin etkisiyle bağışıklığın düştüğü dönemdir ve çok ölümcül olan viral hastalıklara açık olduğu dönemdir. Onu korumanın yöntemlerini bilinçli bir şekilde uygularsanız hiç zarar görmeden bu süreci atlatırsınız.

Aşılara başlanmadan önce ve hatta aşı süresince, aşılı veya aşısız hiçbir hayvanla bir araya getirmemeye ve köpeklerin kedilerin gezdiği yerlerde gezdirmemeye, toprağa bastırmamaya dikkat edilmelidir.

Bu uyarılar sevimli canlar için oldukça önemli olmakla beraber hem kısa vadede hem de uzun vadede doğabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek için gereklidir. Bu yazımızda Köpekler İçin Aşı Takvimi Nasıl Oluşturulur? Köpeklerde Aşı Takvimi Oluşturulurken Uygulanan Protokoller Nelerdir? Aşılama Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? gibi sorulara yanıtlar vereceğiniz.

Beagle Cinsi Köpekler - Bakımı ve Özellikleri

31 Ekim 2021

Beagle cinsi köpekler, arkadaşlık ve bolca egzersiz gerektiren eğlenceyi seven, nazik köpeklerdir. Bu köpek cinsi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Beagle, uzun yürüyüşlerinin ve sonrasında sahiplerinin yanında bolca dinlenmenin tadını çıkaran eğlenceli ve nazik köpeklerdir. Boyları diğer ırklara göre daha küçük olan Beagle’ler, av köpeği olarak yetiştirilmiştir ve bugüne kadar burunları oldukça güçlü kalmıştır. Keskin kokuları alma duyuları, onları birer oyun avcısı haline getirmiştir ayrıca, bazı ülkelerde kaçak mal arayan tespit köpekleri olarak da kullanılmaktadır.

Beagle için bol miktarda günlük egzersiz gerektirmektedir ve aktif ailelere karşı iyi uyum sağlarlar. Bu küçük yavrular uzun zamandır ailelerin gözdesi olmayı başarmış ve Dünyanın en popüler ırkları arasında yer almayı başarmıştır.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.