Köpek

En Güzel Köpek Oyunları Hangileridir?

14 Ocak 2021

Köpeklerin hem yavruluk hem de yetişkinlik dönemlerinde oyun vazgeçilmezleridir. Özellikle sahipleriyle birlikte zaman geçirirken epey eğlenirler. Hem ev içerisinde hem de dışarıda birlikteyken harika vakitler geçirmek isteriz. Bu yazımızda Köpeğimle Hangi Oyunları Oynayabilirim? Eğitici Köpek Oyunları Hangileri? Köpekler ile Oyun Oynamanın Faydaları Nelerdir? Sorularının cevaplarını sizler için hazırladık. Aynı zamanda köpeklerle oyun oynarken bize yardımcı olabilecek köpek oyuncakları ve köpek malzemelerine örnekler verdik. Haydi yazımızın devamını birlikte okuyalım ve vaktimizi daha eğlenceli hale nasıl getiririz birlikte bakalım. İşte köpeklerin en çok sevdiği ve beraber oynarken çok eğleneceğiniz  5 köpek oyunu!

Köpek Almadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler!

30 Aralık 2020

Köpek Almadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Eğer köpek sahiplenmek istiyorum diyorsanız lütfen yazımızın tamamımı okuyun.

Öncelikle köpek sahiplenmek isteyenlerin unutmaması gereken ilk ve en önemli nokta onunla beraber gelecek olan sorumluluklardır. Bir çocuk dünyaya geldikten sonra ve büyürken geçen zaman dilimlerinde ihtiyaçları da değişiklik göstermektedir. Tıpkı çocuk gibi, bir köpek sahibi olmak ve beslemek bir o kadar sorumluluk ve zaman getirmektedir. En güzel mamaları alıp karnını doyurmaktan çok daha fazla sorumluluklardan bahsediyoruz. Sizi koşulsuz seven sevimli bir köpek istiyorsanız, ona ayırdığınız zamanın ve değerin aynı şekilde içten ve karşılıksız olması şarttır. Belli araştırma yapılmadan ve durum kontrol sağlanmadan yapılan evlat edinmelerinin sonu ya hayvan barınakları ya da sokak oluyor. Ben Williams’ın da dediği gibi ‘’Dünya’da bir köpek yavrusunun yüzünüzü yalamasıyla bıraktığı etkiyi yapabilecek bir tane psikiyatrist yoktur’’. Bu ayrıcalığa sahip olabilmek için belli sorumlulukları da almamız gerekiyor.

 

En Popüler Küçük Irk Köpek Cinsleri Hangileridir ve Özellikleri Nelerdir?

30 Aralık 2020

Köpeklerimiz hayatlarımızda önemli bir yere sahiptir. Kimi zaman çocuğumuz kimi zamanda en yakın dostumuz hissiyatını bize vermişlerdir. Sahibine koşulsuz ve şartsız sevgi besleyen köpeklerin yüzlerce farklı ırk ve cinsi bulunmakta. Bu yazımızda en çok sevilen ve bilinen küçük ırk köpek cinslerini konu alacağız. Her birinin kendine has özellikleri ve görünüşleri olan küçük ırk köpek türlerini birlikte tanıyalım.Oyuncak köpek familyasından olan bu köpek ırkları çoğu yıllar sevimlilikleri, karakterleri ve kendilerine has özellikleriyle popüler olmaya başarmışlardır. Haydi okumaya devam edelim.

Köpeklerin Asla Tüketmemesi Gereken, Köpeklere Yasak Besinler Hangileridir?

27 Aralık 2020

Kimi zamanlar köpeğimizi ödüllendirmek için bazen de masum bakışlarına dayanamayarak yediğimizden bir parça da ona veririz. Herkesin de bildiği üzere köpekler ile insanların yapıları birbirinden farklıdır. Günlük hayatta sürekli tükettiğimiz, sağlıklı olarak bildiğimiz birçok insan gıdaları aslında köpekler için çok tehlikeli olabiliyor. Öğütme sistemleri, sindirim sistemleri, organlarının yapıları ve genetikleri onları birer etçil hayvan grubuna dahil etmektedir. İnsanların köpekleri ilk evcilleştirme zamanı 12.000 yıl önceye dayanmakta. Bu dönemden bu yana köpekler et ürünleri dışında insan gıdalarından arda kalanlar ve sebze türü ortak besinleri de beraberinde tüketmekte. Bütün bu zaman zarfında onların genetiği artık sebze türü gıdaları da sindirebilir ve emzimlenebilir hale gelmiştir. Bu sebepten dolayı köpeklere fakültatif etçil demek daha iyi olacaktır.  Fakat fakültatif etçil olmaları her türlü sebze türü gıdalar ile beslenebileceği anlamına gelmiyor. Onların sağlıklı olmalarının sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda köpekleri yine köpekler için özel üretilmiş köpek mamalarıyla beslemeniz şarttır.

Köpeğinizi Evde Tek Bırakma Durumu ve İpuçları

13 Aralık 2020

Köpekler ve insanlar oldukça sıkı dostlardır ve çoğu insan minik bir dost edinmek ister. Evde köpek bakımı ise, beraberinde belli başlı sorumluluklar getirir. Köpeklerin bakımı, beslenmesi, tuvalet ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması, düzenli aşılarının yapılması yanı sıra, köpekleri evde tek bırakmak da bu sorumluluklar dahilindedir. İş hayatı ve özel hayat sebepleri ile köpekleri çoğu zaman evde tek bırakmak durumunda kalabilirsiniz. Köpekler evde belirli bir süre yalnız kalabilirler fakat bu hususta dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda köpeğinizi evde tek bırakma durumu ve ipuçlarından bahsettik. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Köpeğinizi Evde Tek bırakmak Zorunda Kalıyorsanız Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Apartman Yaşamına En Uygun Köpek Cinsleri Hangileridir?

13 Aralık 2020

Köpekler, insanlara en yakın evcil hayvanlar olarak bilinir. İnsanlar ile oldukça iyi anlaşması ve onlara gerçek bir dost olmasıyla bilinen bu dostlar, bahçeli evlerin yanı sıra apartmanlarda da beslenebilir. Fakat ne yazık ki her köpek apartman dairelerinde rahat bir yaşam süremez. Bazı köpeklerin ırkları gereği evlerde bakımı oldukça zordur. Bahçeli bir evde olmadığı sürece rahat ve mutlu bir yaşam süremezler. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda, apartman yaşamına en uygun köpek cinslerini araştırdık. Eğer siz de apartmanda ya da bahçesiz bir dairede oturuyorsanız ve bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız, en doğru seçimleri yapmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Çocuklarla En İyi Anlaşan Köpek Cinsleri Hangileridir?

13 Aralık 2020

Köpekler, insana en yakın olan evcil hayvanlardır. Özellikle küçük yaştan beri bir köpek ile beraber büyüyen çocuklar için, köpekler en yakın arkadaş olarak görülür. Çocukların hayvan sevgisi ise çok küçük yaşlarda kazanılan bir duygudur. Bu yüzden sevimli minik bir dost sahiplenerek hem çocuğunuzun hayvan sevgisi ile büyümesine hem de çok yakın bir arkadaşa sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz. Peki çocuklar ve bebekler için hangi özellikte köpek tipleri tercih edilmelidir? Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “dadı köpek olarak bilinen köpek ırkları hangileridir?”, “en sakin köpek cinsleri hangileridir?”, “evdeki bebek ile beraber yaşayabilecek köpek türleri hangileridir?”, “Çocuk gelişimine en çok katkı sağlayacak köpek cinsleri nelerdir?”, “bebek için kolay eğitilen köpek ırkları hangileridir?” gibi çok merak edilen soruları cevaplandırdı. Detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilir, çocuğunuz ile beraber büyütmek istediğiniz köpek ırkları hakkında fikir edinebilirsiniz.

Erkek Köpek İsimleri ve Dişi Köpek İsimleri Önerileri

29 Kasım 2020

Bir köpek sahiplenmek, oldukça heyecan verici bir durumdur. Çünkü köpekler sahiplerine çok fazla bağlılardır ve sahipleri onlar için her şeydir. Bu mutluluk ve heyecan dolu deneyimin en güzel yanlarından biri ise köpeğinize isim vermektir... Köpeğiniz için isim belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta köpeğinizin cinsiyetidir. Erkek köpek isimleri ve dişi köpek isimleri, köpeğinizin cinsiyetine göre belirlenir. Köpek isimleri ve anlamları nelerdir? Sorusu da birçok köpek sahiplenen kişi tarafından merak edilir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda minik dostunuza verebileceğiniz en güzel isimleri araştırdık! Küçük ırka uygun köpek isimleri ve büyük ırka uygun köpek isim önerileri de dahil, birbirinden güzel köpek isimleri için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Yavru Köpek Dostlarımızın Sağlığı İçin En Uygun Mama Seçimi

19 Ekim 2020

Köpeklerin beslenmesi, köpeğin yaşlı, yetişkin ya da yavru olma durumuna göre değişiklikler gösterir. Yavru köpeklere yetişkin ya da yaşlı köpek mamaları kullanılması, yetişkin ve yaşlı köpeklerin de yavru köpek maması kullanmaları sakıncalı olabilir. Çünkü yaşlara göre üretimi yapılan mamalar, köpeklerin o yaşlarda ihtiyaç duyabileceği vitamin ve mineralleri de içerir. Bu yüzden köpeğinize her zaman olduğu yaşa uygun mamalar seçmelisiniz. Bu konuda en hassas olan köpekler ise yavru köpeklerdir. Yavru köpeklere kesinlikle yetişkin köpek mamaları verilmesi tavsiye edilmez. Üstelik sağlıklı ve hızlı gelişim için yavru köpek mamalarının kullanımı da oldukça önemlidir. Evinemama.com ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda yavru köpek maması ile ilgili merak ettiğiniz her konu hakkında bilgiler verdik. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak, en iyi yavru köpek mamalarını öğrenmek ve en iyi yavru köpek maması markalarını tanımak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Köpeğiniz İçin Tüm İhtiyaçlar Tek Adreste

08 Mayıs 2020

Son zamanlarda yaşanılan olumsuz dönemlerden dolayı, evden çıkmadan pek çok ihtiyacımız internet siteleri aracılığı ile karşılanabilmektedir. Bu zor günlerde kedi, köpek gibi evcil dostlarımızda belirli şeylere ihtiyaç duymaktadır. Hem evden çıkmamak hem de istediğiniz gibi tercihler yapabilmek için, internet üzerinden alışverişi tercih edebilirsiniz. Evcil hayvanlarını düşünen herkes için, tüm ihtiyaçlar tek adreste sloganıyla, sizlere hizmet vermekteyiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.