Köpek

En Zeki Köpek Cinsleri Hangileridir?

29 Mart 2021

Her köpek sahibi, hiç şüphesizdir ki kendi köpeğinin en zeki köpek olarak görür. Bazen bu doğru olsa da en zeki köpek cinsleri için birçok farklı araştırma yapılmıştır. Fakat yapılan araştırmalarda bir köpek kağıt üzerinde ne kadar zeki olursa olsun, sahibinin ilgisi, şefkati ve sevgisi ile bütün potansiyelini ortaya çıkarabilir. Köpek cinslerinin çoğu belirli bir noktaya kadar eğitilebilir fakat bazı köpek türleri vardır ki bu eğitime çok daha meyilli bir yapıya sahiptirler. Köpeklerin içerisindeki doğal zekayı ortaya çıkartacak ve genetik yeteneklerini anlayabilecek motivasyonu bulmak ise bu husustaki en önemli noktadır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Köpeklerde Zeka Neye Göre Belirlenir?”, “Köpeklerde Fiziksel Özellikler Zekayı Belirler mi?” ve “Dünyanın en zeki köpeği ve hikayesi nedir? Gibi merak edilen birkaç soruyu yanıtladık.

Pomeranian Irkı Özellikleri Nelerdir, Bakımları Nasıl Olmalıdır?

26 Mart 2021

Köpek sahibi olmak isteyen insanların hakkında araştırma yaptıkları köpek cinslerinin başında Pomeranian Boo ırkı gelmektedir. Tatlı tüyleri, masum bakışları ve güzel huylarıyla her fırsatta insanların beğenisini kazanmıştır. Pomeranian ırkı köpekler isimlerini bugünkü Almanya ve Polonya bölgesinden almışladır ve Pomeranya olarak da bilinirler.  Aynı zamanda kızak köpeklerinin bir kırmasıdırlar. Neşeli tavırları ve egzersiz ihtiyaçlarının düşük olması sebebiyle de çoğu aile tarafından büyük ilgi görmüşlerdir. Küçük ırk köpek cinsleri familyasına dahil olan Pomeranian Boo ırkı hakkında birçok soru sorulmaktadır. Sahiplenmeden önce bilinmesi gereken bu bilgiler hayvan sahipleri tarafından büyük önem taşımaktadır.

Bu sorulara örnek olarak Pomeranian Boo ırkı özellikleri nelerdir? Pomeranian Boo cinsi bakımları zor mudur? Gibi soruların yanı sıra;  Pomaranian Boo ırkı ne kadar yaşar? Pomeranian çocuklar ile anlaşır mı? Pomeranian Boo ırkı genetik hastalıkları var mıdır?  Gibi birçok sorunun cevabını sizlerle birlikte cevaplandıracağız.

Köpekler Dünyayı Nasıl Görürler?

16 Mart 2021

Sevimli dostlarımız hakkında çok daha fazla şey öğrenmek istiyor ve her zaman onların dünyasını merak ediyoruz... Siz de sevimli arkadaşınızın nasıl bir dünyada yaşadığını zaman zaman merak etmiyor musunuz? Örneğin köpeğinizin dünyaya hangi gözlerle baktığını, bizleri ve etrafı nasıl gördüklerini? Evcil hayvanlarımızın ve en yakın minik dostlarımızın dünyaları bizimkinden elbette ki çok daha farklıdır. Haliyle biz de kendimizi onların yerine koymak ve onlarla empati yapmak isteriz. İşte Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda köpekler dünyayı nasıl görürler? Sorusunu yanıtladık! “Köpekler Renkleri Nasıl Görürler?”, “Köpekler Renk Körü müdür?”, “Köpekler Gece Nasıl Görürler?” ve “Köpeklerin En Sevdiği Renkler Hangileridir?” gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız, detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilir, sevimli minik dostlarımızın gözünden bu dünyaya bakabilirsiniz.

Pandemide Evcil Hayvanların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

14 Şubat 2021

Çin’in Wuhan kentinde başlayıp bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını, insanlar için hem virüs salgını ile ilgili hem de evcil hayvan bakımı ile ilgili dikkat etmesi gereken birtakım unsurları da beraberinde getirdi. Evcil hayvan bakımı için pandemi döneminde dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bu sebeplerle meydana çıktı. Ne yazık ki bizlerde oluşan gerginlik ve tedirginlik hissi, minik dostlarımıza da enerji yolu ile yansıyarak onları da olumsuz etkilemeyi başardı. Bu yüzden de minik dostlarımız tıpkı bizler gibi bir şekilde strese girdi ve tedirgin olmaya başladı. Bu ve benzeri durumların önüne geçilebilmek adına hem Sağlık Bakanlığı tarafından hem de çeşitli kaynaklardan birtakım uyarılar yapıldı. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda minik arkadaşlarımızın pandemi sürecindeki bakımında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalardan bahsettik. Yazımızın devamını okuyarak "Evcil Hayvanlara Corona Virüs Bulaşır mı?”, “Kedi ve Köpekler Corona Virüsten Etkilenir mi?”, “Corona Virüs Evcil Hayvanlardan İnsanlara Bulaşır mı?” ve “Evcil Hayvan Sahipleri Sokağa Çıkma Yasaklarından Muaf mı?” gibi oldukça merak edilen soruların cevaplarını bulabilir, minik dostlarınızı bu dönemde stresten uzak tutmak için bazı püf noktalar öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Köpeklerde Ağız ve Diş Bakımı İçin Önemli Detaylar

09 Şubat 2021

Köpeklerde diş ve ağız bakımı konusu çoğu sahip tarafından önemsiz görülmektedir. Bu çok yanlış bir kanıdır. Köpeklerin diş ve ağız yapısı çürümeye karşı daha dayanıklıdır fakat bu bakım ve temizliklerinin önemsiz olduğu anlamına gelmez. Gün içerisinde yedikleri ve içtikleri gıdalar, oynadıkları oyuncaklar, kemirdikleri kemikleri dişlerinin yapısına zarar verebilir. Bunun yanı sıra ağız içerisinde zararlı bakterilerin çoğalması bundan dolayı da hastalıkların çıkmasına yol açabilir. Çoğu zaman köpeklerin diş ve ağız bakımı konusuna önem vermeyen sahiplerden Köpeğimin ağzı neden kokuyor? Köpeğimin diş etleri neden kanıyor? Köpeğimdeki aşırı salya sorunun sebebi nedir?  soruları duyarız. Bu gibi soruları sormadan önlemlerimizi almalı gerekli önlemleri almalıyız.

Köpeklerde Görülen Bulaşıcı ve Tehlikeli 4 Hastalık

31 Ocak 2021

Köpekler binlerce yıldır insanların dostu olarak biliniyorlar. Günümüz şartları, genetik faktörler vb. durumlardan dolayı köpeklerin maruz kaldığı olumsuz durumlar olabiliyor. Hastalıklar bu durumlara örnek olarak gösterilebilir. Günümüzde gerek sokak hayvanlarında gerekse evcil hayvanlarda görülen tehlikeli hastalıklar bulunmaktadır. Bazı köpek hastalıkları gerekli aşılama yöntemleriyle önceden önlenebiliyor bazı hastalıklar ise tedavi sürecinin aksaması gibi birçok sebeple maalesef ölümlerle sonuçlanabiliyor. Yazımızın devamında bulaşıcı ve tehlikeli hastalıklarından 4 tanesinden bahsettik. Bu hastalıkların köpeklerdeki belirtileri ve hastalıkların tedavileri üzerinde durduk. Devam etmeden önce bir kez daha şu uyarıyı yapmakta fayda var. Köpeklerin zamanında aşılarının yapılması ve bakımlarının ihmal edilmemesi doğacak birçok sorunun önüne geçilmesinde büyük yararlar sağlar.

Köpeklerde Kısırlaştırma Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler!

27 Ocak 2021

Kısırlaştırma işlemi dişi köpeklerde sık görülmektedir. Kısırlaştırma dişi köpekler için gebe kalma durumlarının ortadan kaldırılası için yapılan işlemdir. En sık başvurulan yöntemlerin başında yumurtalıkların ve rahmin alınmasıdır. Erkek köpeklerde ise testislerin alınması olarak uygulanır. Bu işlem cerrahi bir müdahale olduğundan hekim kontrolünde ve steril koşullarda yapılır. Kısırlaştırma işleminin zararları var mı? Kısırlaştırma İçin En Doğru Zaman Nedir? gibi birçok soru insanların aklını karıştırmaktadır.

Köpekler Sahiplerine Olan Sevgilerini Nasıl Belli Ederler?

26 Ocak 2021

Biz insanlar olarak duygularımızı ve fikirlerimizi birçok yolla ifade edebiliyoruz. Dilimiz bu konuda önemli bir yere sahip. Fakat sevimli dostlarımız köpekler ile aynı yolla iletişim kuramıyoruz. Sevimli dostumuzu her ne kadar iyi tanıdığımızı düşünsek de bazen kafamız karışabiliyor ve onu anlayamayabiliyoruz. Bize olan sevgisinin boyutunu merak ediyoruz. Bu yazımızda Köpekler sevgisini nasıl anlatır?  Köpekler beden dilleri ile sevgisini nasıl söyler? Köpeklerin biz sahiplere olan duygularını anlamak mümkün mü? Gibi sorulara cevaplar bulacağız ve maddeler ekleyerek üstünde konuşacağız.

En Güzel Köpek Oyunları Hangileridir?

14 Ocak 2021

Köpeklerin hem yavruluk hem de yetişkinlik dönemlerinde oyun vazgeçilmezleridir. Özellikle sahipleriyle birlikte zaman geçirirken epey eğlenirler. Hem ev içerisinde hem de dışarıda birlikteyken harika vakitler geçirmek isteriz. Bu yazımızda Köpeğimle Hangi Oyunları Oynayabilirim? Eğitici Köpek Oyunları Hangileri? Köpekler ile Oyun Oynamanın Faydaları Nelerdir? Sorularının cevaplarını sizler için hazırladık. Aynı zamanda köpeklerle oyun oynarken bize yardımcı olabilecek köpek oyuncakları ve köpek malzemelerine örnekler verdik. Haydi yazımızın devamını birlikte okuyalım ve vaktimizi daha eğlenceli hale nasıl getiririz birlikte bakalım. İşte köpeklerin en çok sevdiği ve beraber oynarken çok eğleneceğiniz  5 köpek oyunu!

Köpek Almadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler!

30 Aralık 2020

 

Eğer köpek sahiplenmek istiyorum diyorsanız lütfen yazımızın tamamımı okuyun.

Öncelikle köpek sahiplenmek isteyenlerin unutmaması gereken ilk ve en önemli nokta onunla beraber gelecek olan sorumluluklardır. Bir çocuk dünyaya geldikten sonra ve büyürken geçen zaman dilimlerinde ihtiyaçları da değişiklik göstermektedir. Tıpkı çocuk gibi, bir köpek sahibi olmak ve beslemek bir o kadar sorumluluk ve zaman getirmektedir. En güzel mamaları alıp karnını doyurmaktan çok daha fazla sorumluluklardan bahsediyoruz. Sizi koşulsuz seven sevimli bir köpek istiyorsanız, ona ayırdığınız zamanın ve değerin aynı şekilde içten ve karşılıksız olması şarttır. Belli araştırma yapılmadan ve durum kontrol sağlanmadan yapılan evlat edinmelerinin sonu ya hayvan barınakları ya da sokak oluyor. Ben Williams’ın da dediği gibi ‘’Dünya’da bir köpek yavrusunun yüzünüzü yalamasıyla bıraktığı etkiyi yapabilecek bir tane psikiyatrist yoktur’’. Bu ayrıcalığa sahip olabilmek için belli sorumlulukları da almamız gerekiyor. Köpek sahiplenmeden önce mutlaka bilinmesi gerekenler neler ? 

 

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.