sadsad x
asdasd

Yaşlı Kediler için Konserve & Yaş Mama Çeşitleri

Yaşlı Kedi Konservesi
%26
HEDİYE
ROYAL CANIN - Royal Canin Instinctive +7 Yaşlı Kedi Konservesi 85gr
46,00 TL
34,00 TL
%28
HEDİYE
ANIMONDA - Animonda Vom Feinsten Senior Kümes Hayvanlı Yaşlı Kedi Konservesi 100gr
%25
HEDİYE
KARGO BEDAVA! ROYAL CANIN - Royal Canin Instinctive +7 Yaşlı Kedi Konservesi 12x85gr 12li
542,00 TL
406,00 TL
%32
HEDİYE
Tükendi ANIMONDA - Animonda Gourmet Yaşlı Kedi Yaş Mama Serisi 100gr 6al5öde
282,00 TL
190,91 TL
%26
HEDİYE
Tükendi ROYAL CANIN - Royal Canin 12 Yaş Üzeri Yaşlı Kediler için Kedi Konservesi 85gr

Kedilerde yaşam periyodları üç gruba ayrılır: yavru, yetişkin ve yaşlılık dönemleri. Bu gruplar içerisinde her birinin beslenme ihtiyaçları, gereksinimleri ve özenle üzerinde durulması gereken adımlar farklılaşmaktadır. Yaşlılık dönemi kediler için, hele de sağlık sorunları kendisini göstermeye başladıysa oldukça önemlidir.  Bu dönemdeki kedinizin beslenmesi ve yaşam kalitesi sizler geçireceği uzun yılların teminatı gibidir. Bu dönemin özel ve titiz bir çaba gerektirmesi de tam bu yüzdendir. Yavru ve yetişkin dönemlerinde kazandıkları alışkanlıkları ve rutinleri bu dönemde de devam etsin istenir. Fakat her zaman durum bu şekilde ilerlemez. Çünkü yaşlılık periyoduna girmiş bir kedi artık bu dönemin gerektirdiği şekilde yaşamalıdır. Peki, nedir bu dönemin gerektirdikleri? Öncelikle tabii ki düzenli bir veteriner kontrolü geçirmesi hayati önem taşır. Bu sayede yaklaşan tehlikeler önceden fark edilir ve gerekli önlemler hem ilaçlarla hem de beslenmeyle kontrol altına alınabilir. Beslenmede yaşlı kedilerin azalan enerjilerine uygun oranlarla dengelenmiş ve böbrek-karaciğer gibi ana fonksiyonların sağlığına uygun mamalar tercih edilmektedir. Yaşlı kedi maması ve yaşlı kedi yaş mama alternatifleri, bu eksende hazırlanan mamalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kedinizin kaliteli ve uzun bir yaşlılık dönemi geçirmesini istiyorsanız, bu tarz mamalara yönelmeniz gerekmektedir.

 

Yaşlı Kedi Konservesi Çeşitleri

Yaşlı kedi konservesi, dengeli protein oranları bakımından içeriklerine göre çeşitlenmektedir. Tavuklu, hindili, somonlu ve dana etli protein kaynakları eklenmiş şekilde ilave besin takviyeleri ile zenginleştirilmiştir. Kedi maması üretimi yapan her marka, genellikle yaşlı kedi maması için de çeşitli ürünler yelpazesine eklemiştir. Bu şekilde piyasada yaşlı kedi yaş mama ürünleri olan birçok markaya rastlayabilirsiniz. Bunlardan biri de Animonda markasıdır. Animonda yaş mama çeşitleri içerisinde yaşlı kediler için konserve mamalara ulaşmak mümkündür. Yaşlı kedilerin vücutlarındaki kas kayıpları ve görme reflekslerinin yetersizliğinden dolayı buna katkı sağlayacak içeriklere ve takviyelere gereksinimleri vardır. Bunlar bazen bir beslenme kaynağı, bazen de ilaç gibi tıbbi bir müdahaledir. Bunların kararını en yetkili birim olan veteriner hekimler verebilir. Bu nedenle kedinizi yaşlılık dönemine girdiği 8 yaş sonrasında düzenli olarak veterinerinize kontrol ettirmelisiniz. Böylelikle kedinizin olası sağlık sorunlarını ilk başlarda tespit ederek, çözümüne daha kolay ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yaş kedi maması nasıl saklanır?

En İyi Kedi Maması

Kediler İçin Zararlı Gıdalar 

 

Yaşlı Kedilere Yaş Mama Ne Sıklıkla Verilmeli ?

Yaşlı kedinizin hayatı boyunca sürdürdüğü bir beslenme prensibi ve düzeni vardır. Bu düzenin bozulmaması kedinizin psikolojisi açısından da büyük önem taşır. Besleme sıklığı ve hangi saatlerde mama koyduğunuz gibi adımlar sabit kalacak şekilde, mama içeriklerini yaşlı kedi maması olarak güncelleyebilirsiniz. Aynı yetişkin kedi mamalarında olduğu gibi haftada 2-3 gün olacak şekilde yaşlı kedi yaş mama vermeniz yeterli olacaktır. Yaş mama verdikten sonra kedinizin dışkılamasında ve sindirim sisteminde herhangi bir olumsuz durum oluşmadıysa bu düzende beslenmesine devam edebilirsiniz. Evinemama.com üzerinden hem yaşlı kedi kuru mamalarına ve hem de yaş mama çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Saat 17:00’ye kadar vereceğiniz siparişlerde aynı gün kargo avantajını kullanarak siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.