sadsad x
asdasd

Kediler İçin Özel Beslenme ve Süt Tozları

Özel Beslenme Ürünleri
%27
HEDİYE
KARGO BEDAVA! BEAPHAR - Beaphar Lactol Kitty Milk Yavru Kedi Süt Tozu 250gr
695,00 TL
508,00 TL
%40
FIRSAT
ÜRÜNÜ
HEDİYE
GIMCAT - GimCat Cat Milk - Yavru Süt Tozu - Taurinli 200gr
630,00 TL
379,00 TL
%25
HEDİYE
Tükendi ANIMONDA - Animonda Milkies Tüy Yumağı Önleyen Tahılsız Kedi Ödülü 30 gr
%25
HEDİYE
Tükendi ANIMONDA - Animonda Milkies Dental Diş Sağlığı İçin Tahılsız Kedi Ödülü 30gr
%25
HEDİYE
Tükendi ANIMONDA - Animonda Milkies Omega 3 Katkılı Tahılsız Kedi Ödülü 30gr
%27
HEDİYE
Tükendi GIMCAT - GimCat Kitten Goat Milk Keçi Süt Tozu 200gr
479,00 TL
350,00 TL
%25
HEDİYE
Tükendi KARGO BEDAVA! ROYAL CANIN - Royal Canin Babycat Milk Yavru Kedi Süt Tozu 300gr
787,00 TL
590,00 TL
%10
HEDİYE
Tükendi BEAVIS - Beavis Growth Care Yavru Kedi Devam Sütü 200gr
199,00 TL
179,10 TL

Yavru kedilerin beslenmesi, sağlıklı büyüme ve gelişmeleri için son derece önemlidir. Yavruların ilk ve ne önemli ihtiyacı öncelikle anne sütüdür. Yavru kedilerin ilk 4-6 hafta boyunca annelerinden aldıkları süt, doğal bir beslenme kaynağıdır. Eğer anne yoksa ya da yavru kediniz yetişkinliğe geçtiyse, özel olarak formüle edilmiş yavru kedi sütü veya kedi mamaları ile beslenmesi sağlanabilir. Bu noktada yavru kedi süt tozu ürünleri kullanılmalı ve düzenli aralıklarla besleme yapılması gereklidir. Genellikle, yavru kediler günde 4-5 kez beslenmelidir. Yavru kedinizi eve getirdiğinizde, ilk iş olarak bir veteriner hekime götürmeniz önemlidir. Veteriner hekim yavru kedinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak için size tavsiyelerde bulunacaktır.

 

Yavru kedilere sadece kedi mamaları vermeniz gelişimleri için oldukça gereklidir. İnsan gıdaları veya diğer hayvanların mamaları, yavru kediler için sağlıksız ve uygun olmayabilir. Ayrıca, yavru kedilerin beslenmesinde iyi bir denge sağlamak önemlidir. Yavru kedi süt tozu ve sonrasında gerekli olan yavru kedi devam sütü ürünlerini kullanmanız, minik yavrunun vücut bütünlüğü için elzem bir konudur.

 

 

Kediler İçin Özel Beslenme Ürünleri

 

Kediler için özel beslenmeye ihtiyaç duyulan yaş ve sağlık sorunları birbirinden farklıdır. Örneğin anneleri tarafından beslenemeyen yavru kediler, özel bir beslenmeye ihtiyaç duyduklarından bu kategorimizde yer alan ürünlerden yararlanabilirsiniz.

 

Yavru Kediye Süt Verilir Mi?

 

Yavru kediler doğduklarında anneleri tarafından süt ile beslenirler ve süt, yavru kedilerin büyüme ve gelişimi için önemlidir. Ancak, yetişkin kedilerin aksine, yavru kediler sütü sindirmekte zorluk çekebilirler. Bunun nedeni, yavru kedilerin sindirim sisteminde sütü sindirebilecek enzim olan laktazın yavaş yavaş azalmaya başlamasıdır. Bu nedenle, yavru kediye verilecek sütün laktoz içeriği düşük olmalıdır.

Eğer yavru kedinin annesi yoksa, veteriner hekimler genellikle özel yavru kedi sütü veya formülü önerirler. Bu Yavru kedi süt tozu ürünlerinde, yavru kedilerin ihtiyaçlarına uygun olarak gerekli vitamin, mineral ve protein içerikleri dengeli bir şekilde sunulur. Yavru kedi sütü veya formülü kullanırken, paket üzerindeki talimatlara uygun olarak hazırlamak ve beslemek önemlidir. Ayrıca, yavru kedilerin sütten kesilmeye başladığı dönemde de veteriner hekimin önerilerine uyulması gerekir.

 

Yavru kediler, doğduklarında anneleri tarafından emzirilirler ve süt, yavru kedilerin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilmesi için önemlidir. Ancak, bazı durumlarda, yavru kedinin annesi yoksa veya yeterli süt üretmiyorsa, yavru kedi devam sütüne geçmek gerekebilir. Yavru kedi devam sütü, yavru kedilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak formüle edilmiş bir süt ürünüdür. Devam sütü, yavru kedilerin gelişimini destekleyen vitaminler, mineraller ve proteinler içerir. Yavru kedilerin yaşlarına göre farklı devam sütü formülleri mevcuttur. Genellikle, yavru kediler 4 haftalık olduklarında devam sütüne geçiş yapılabilir. Yavru kedi sahipleri, devam sütü kullanmadan önce veteriner hekimle konuşmalıdır. Veteriner hekim, yavru kedinin sağlık durumunu ve beslenme ihtiyaçlarını değerlendirerek, hangi devam sütünün en uygun olduğunu önerir. Devam sütü hazırlanırken, yavru kedinin ihtiyaçlarına uygun olarak formüle edilmiş ölçüler kullanılmalıdır. Ayrıca, devam sütünün sıcaklığı da önemlidir. Süt, yavru kedinin vücut sıcaklığına yakın sıcaklıkta olmalıdır. Sütün fazla sıcak ya da soğuk olması, yavru kedinin sindirim sisteminde sorunlara yol açabilir. Yavru kedi sahipleri, devam sütü kullanımı sırasında yavru kedinin kilo alımını ve gelişimini yakından takip etmelidir.

Öneri: Yavru Kedi Mamalarını Keşfedin! 

Sonuç olarak, yavru kedilerin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmeleri için yeterli ve dengeli bir beslenme programı önemlidir. Yavru kedi devam sütü, yavru kedilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edilmiş bir üründür. Ancak, yavru kedi sahipleri, devam sütü kullanmadan önce veteriner hekimle konuşmalı ve talimatları dikkatlice takip etmek gereklidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.