sadsad x
asdasd

Veteriner Kedi Mamaları

Veteriner Mamaları
HEDİYE
KARGO BEDAVA! BRIT - Brit Veterinary Diet Obesity Kilo Kontrolü için Tahılsız Kedi Maması 2kg
HEDİYE
KARGO BEDAVA! BRIT - Brit Veterinary Diet Hypoallergenic Tahılsız Somonlu Kedi Maması 5kg
HEDİYE
KARGO BEDAVA! BRIT - Brit Veterinary Diet Hypoallergenic Tahılsız Somonlu Kedi Maması 2kg
HEDİYE
KARGO BEDAVA! BRIT - Brit Veterinary Diet Struvite Tahılsız Tavuk Bezelye Kedi Maması 2kg
HEDİYE
KARGO BEDAVA! BRIT - Brit Veterinary Diet Struvite Tahılsız Tavuk ve Bezelyeli Kedi Maması 5kg

Kedi sağlığı konusunda ve onların sağlıklı beslenmeleri konusunda dikkat edilmesi gereken birçok etken vardır. Bu konuda veterinerlerinizin yönlendirmeleri önceliğiniz olmalıdır. Veteriner hekimler, kedi sağlığı konusunda ve onların fizyolojisine uygun gelecek beslenme konularında hem teorik hem de pratik deneyime sahiplerdir. Bu deneyimleri kedilerin uzun ve kaliteli bir yaşam sürmeleri açısından önem taşımaktadır. Kedi maması tercihlerinde, kedinizin özel bir tercihi veya dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlığı bulunmuyorsa, daha standart ve içeriği kaliteli içerikli mamalar tercih edebilirsiniz. Fakat kediniz, hassas ırklara mensup bir kediyse ya da özel bir sağlık sorunu bulunuyorsa veteriner hekiminizin önerdiği mamalara yönelmelisiniz. Çünkü ona en uygun içerikte beslenme modeli veteriner hekiminizin önerileri ile sağlanabilir. Kedinizin sağlık durumuna ve hassasiyetine göre, kedi maması seçimi yaparken önerilerine dikkat ederseniz kedinize kaliteli bir yaşam sunabilirsiniz.

 

Veterinerler Hangi Kedi Mamalarını Öneriyor?

Veteriner hekimler, deneyimleri ve mesleki eğitimleri sayesinde kedi ve köpeklerin hastalıklara yatkınlıklarını ve herhangi bir sağlık sorununda hangi içeriklerde nasıl mama kullanılması gerektiğini en iyi bilen yetkili birimlerdir. Bu nedenle onların kedi maması veya köpek maması yönlendirmelerine göre hareket etmek her zaman önemlidir. Veterinerler genellikle, kedilerde iştahsızlık, sağlık sorunu ve ırksal yatkınlık bakımından sorunu olmayan kedilere protein oranı dengeli ve kaliteli içeriklerden oluşan mamalardan önermektedirler. Bu şekilde herhangi bir sorunu olmayan kedilerde, vücut bütünlüğünün sağlanması ve sağlıklı bir gelişim sağlanması amaçlanmaktadır. Fakat herhangi bir problemi olan kedilerde, bu tarz mamaların kullanılması yaşamlarını daha konforlu geçirmelerine olanak sağlar.

 

Veteriner Serisi Mama Nedir?

Veteriner serisi mamalar, özel rahatsızlıkları olan kedilerin sorunlu olduğu alanlarda fayda sağlamaya yönelik geliştirilmiş içeriklerle üretilmiş mamalardır. Özel sorunları olan kedilerde mesela böbrek sorunları olan kediler için, beslenmesi ve beslenme adımlarında tercih edecekleri hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle veterinerinizin önerisiyle bu amaçla geliştirilmiş kedi maması kullanmanız gerekmektedir. Veteriner serisi mama, kedilerin bu tarz özel sorunlarında beslenmesine direkt dahil edilmesi gereken mamalardandır. Evinemama'da veteriner serisi köpek mamalarını incelemek için tıklayın!

Kedinizin cilt ve deri hastalığı varsa içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Diyabetik Kediler için Hangi Mama Tercih Edilmelidir?

Diyabet hastalığı aynı insanlarda olduğu gibi kedi ve köpeklerde de önemsenmesi gereken hastalık türlerinden biridir. Özel bir rutin oluşturmak hayati önem taşıdığı gibi, veteriner hekimlerinizin önerdiği koşullara uygun bir yaşam belirlenmesi gereklidir. Bu tarz bir mama seçimi yapmadan önce, hastalığın etkilerini en aza indirmeyi amaç edinmiş içeriklerle hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Kan şekerinin optimal bir dengede tutmak ana amaç olduğundan, mama içeriğinde düşük glisemik indeksi içeren besinler bulunmalıdır. Bu ve bunun gibi birçok etkenden dolayı diabetik kedilere uygun biabetik mama seçimi yapmanız gerekmektedir. Bu kedi maması, kedinizin uzun ve kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olmaktadır.

Böbrek Yetmezliği olan Kediler için Hangi Mama Markası Önerilir?

Kedilerde böbrek yetmezliği konusu, sıkça karşılaşılan sağlık sorunlarından biridir. Ne yazıkki doğru şekilde tedavi edilmezse, olumsuz ve hiç karşılaşmak istemeyeceğimiz sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle kedinizin idrar yolları ve böbrek konusunda sıkıntı yaşadığını düşünüyorsanız, hiç vakit kaybetmeden veterinerinizde gerekli kontrollerin yapılmasını sağlamalısınız. Teşhis ve tedavi altındaki böbrek hastası kediler için, önerilen özel bir veteriner serisi kedi maması seçimi yapmaktır. Bu tarz özel mamalar, veteriner maması olarak da bilenen ve özellikle böbrek hastası kedilere uygun içeriklerle hazırlanmış mamalardır. Eğer ki ileri safhada bir böbrek hastalığından bahsediliyorsa, bu durumu sadece beslenmeyle çözmeniz mümkün değildir. Veterinerin önerilerine ve uyguladığı tedaviye harfiyen uymanız gerekmektedir.

 

Kedilerde Kilo Kontrolü için Mama Seçimi

Kediler için aşırı kilolu olmak ve hızlı kilo alımı, beraberinde farklı sağlık sorunlarını da getirebileceğinden kontrol altına alınması gereken bir durumdur. Bu sorun ileri boyutta değilse, kullanılan kedi maması ile kontrol altına alınabilir. Öncelikle veteriner hekiminizin önerileri ekseninde, bu tarz diyet kedi maması seçimi yapmanız, kedinizi ileride karşılaşabileceği olası hastalıklardan korumanıza yardımcı olacaktır. Diyet kedi maması veya kilo kontrolü sağlayan kedi mamaları bu sorun için özel olarak üretilmiş mamalardandır. Kedinizin yeme eğilimleri ve bedensel bütünlüğü kilo alımına uygunsa bu tarz mamalarla, hızlı kilo alımını baştan önleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.