sadsad x
asdasd

Köpek Oyuncakları

Köpek Oyuncakları
HEDİYE
KONG - Kong Köpek Air Sq Sesli Tenis Topu XS 3 Adet 4cm
109,83 TL
Sepette İndirim Logosu %

SEPETTE İNDİRİM

Köpeklerin ihtiyaç duydukları şeyler sadece mama ve sudan ibaret değildir. Onların enerjilerini atmaya ve yaşamı paylaştıkları insanlar birlikte aktivite yapmaya da ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu ihtiyaçları için çeşitli oyuncaklar ve materyaller kullanılması onları daha da keyiflendirmektedir. Burada ana amaç, her zaman köpeğinizle kaliteli zaman geçirmekle alakalıdır. Birlikte kaliteli zaman geçirmeniz, hem bağınızı güçlendirecek hem de onun yaşamdan daha da keyif almasını sağlayacaktır. Bu nedenle size bu konuda yardımcı olacak oyuncaklar ve çeşitli materyaller sitemizde sizlere sunulmuştur. Sitemizdeki çeşit çeşit köpek oyuncağı ile köpeğiniz ve siz kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

 

Farklı Köpek Oyuncağı Çeşitleri

Köpek oyuncaları, köpeklerin güçlü dişlerine dayanıklı malzemelerle üretilen ürünlerdir. Dayanıksız bir malzeme, ısırma refleksiyle yutmasına ve çeşitli sağlık sorununa yol açabilir. Bu nedenle oyuncak seçiminde öncelikle kullanılan malzemenin dayanıklı ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Sitemizde de yer alan birçok çeşit köpek oyuncağı bulunmaktadır. Bunlardan ilki; köpek ısırma oyuncağı olarak da bilinen, halat iplerden oluşan ip oyuncalar ve sert plastikten üretilmiş kemik görünümlü oyuncaklardır. Bu oyuncaklar içerisinde en yaygın kullanılan ve köpeklerin en sevdiği oyuncaklardan biridir. Çeşit çeşit renk renk birçok alternatifi bulunan köpek ısırma oyuncağı ile köpeğinizle eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bunun yanında, köpek topu da oldukça eğlendiren köpek oyuncağı çeşitlerinden biridir. Köpekler genellikle topla oynamaya bayılırlar ve bu özellikleri sayesinde köpek topu olarak üretilen birçok ürün vardır. Çünkü köpekler aynı diğer ısırma oyuncağında olduğu gibi toplara da dişlerini geçirerek tutarlar. Sert ve ısırmaya dayanıklı bir malzemeden üretilmesi önemlidir.

Fakat şu da bir gerçektir ki, köpek genellikle tenis topu gibi topları ayrı severler. Sitemizde de satışta olan kauçuk top ve halat toplar da oldukça tercih edilen ürünlerimizdendir. Topları yakala-getir oyunlarında sıklıkla kullanabilirsiniz. Özellikle itaat eğitimli köpekler ve border collie gibi bu tarz oyunlara daha aşina olan köpekler, kauçuk top gibi bu toplara bayılacaklardır. Çoban köpeklerinin bir özelliği olan yakalama ve avlanma içgüdüsü ile top oyunları hep tercih ettikleri oyunlardan biridir.

Köpek topu yanında köpekler için geliştirilmiş çeşitli köpek zeka oyuncakları da bulunmaktadır. Bu zekâ oyuncakları, köpeğinizin zihinsel aktivitelerini geliştirmesine ve daha dikkatli olmasına yönlendirecek oyuncalardır. Hali hazırda karakteri itibariyle bu tarz oyuncaklara aşina olan köpekler bu oyuncaklara da ayrı bir ilgi duyabilirler. Bu tarz oyuncakların seçiminde köpeğinizi karakteri her zaman önem taşır. Bu nedenle oyuncak seçimi yapmadan önce köpeğinizi karakterine ve sevdiği şeylere hâkim olmanızı önermekteyiz. Sonrasında birçok çeşit arasında köpek oyuncağı seçimi yapmak en kolayı olacaktır. Köpek zekâ oyuncakları, bu grupta en riskli oyuncak türlerinden biridir. Çünkü bazı köpeklerin ilgi alanları toplamada ve heyecanlarını yönetmede sorunları olabilir. Köpeğinizi eğer böyle bir eğilimi olduğunu düşünüyorsanız, bu tarz oyuncakları almadan önce bu sorunu çözmeye odaklanabilirsiniz. Ya da en kolayı köpeğinizin daha çok seveceği ve zorlanmadan eğlenebileceği köpek oyuncağı çeşitlerine yönelebilirsiniz.

Bir diğer oyuncak türü ise, köpekler için geliştirilmiş köpek diş kaşıma oyuncağı ürünleridir. Özellikle yavru köpeklerin süt dişleri çok kaşınır ve sürekli ellerinize ayaklarınızdan yararlanmak isteyebilirler. Bunların da önüne geçmek amacıyla, diş kaşıma oyuncağı temin edebilirsiniz. Dayanıklı ve sert malzemeden üretilen bu ürünler, kaşınmaları karşılamada oldukça başarılıdır.

 

Köpek Oyuncaklarının Faydaları Nelerdir?

 

Köpek oyuncalarının en büyük faydası, köpeğinizin enerjisini atmasına fırsat tanımasıdır. Özellikle şehirde yaşayan köpekler, enerjilerini de doğru şekilde harcayamazlar. Bu nedenle onların, köpek oyuncakları sayesinde bu enerjilerini atmasının sağlanması gereklidir. Uzun yürüyüşler ve koşularla bu enerjileri çoğunlukla atılabilir. Ama her zaman bu kadar uzun koşu ve yürüyüşler mümkün olamamaktadır. Bu nedenle köpek oyuncağı edinmek her zaman iş görür.  Köpek oyuncakları sayesinde köpeğinizle kurduğunuz bağı daha da güçlendirebilirsiniz. Köpek topu olarak satın aldığınız ürünlerde yakala-getir gibi oyunlarla, hem heyecanını taze tutabilirsiniz hem de görev bilinciyle aranızdaki ilişkiyi farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Köpek oyuncakları sayesinde sürekli hareket halinde olan köpeğinizin kilo alımını engelleyebilirsiniz. Bu tarz oyuncakların en önemli faydası da budur. Köpeğiniz hareketli bir yaşamla, sağlıklı bir bünyeye sahip olabilmesi için bu tarz aktiviteler gereklidir.

 

Köpekler Hangi Oyuncakları Sever?

Genellikle köpeklerin en çok sevdikleri oyunların başında köpek topu gelmektedir. Eğer ki yavru yada yetişkin bir köpeğiniz varsa, koşabileceği türden aktiviteli ürünler tercih edebilirsiniz. Bu aktiviteyi size yaşatacak öncelikli ürün ise, tenis topu ya da kauçuk top olabilir. Köpeğinizin en seveceği türden köpek topunu satın alarak onunla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Köpeklerin en çok seveceği oyuncaklardan biri de, düğümlü ip adı verilen ısırmak ve çekiştirmek suretiyle çeşitli aktiviteler yapabileceğiniz oyuncaklardır. Bu tarz oyunlarla, hem çene kaslarını güçlendirebilir hem de keyif alacağı bir aktivite sağlamış olursunuz. Sert malzemeden yapılmış kemik görünümlü oyuncaklar da, köpekler tarafından sevilen oyuncaklardan biridir. Kemik görünümlü olması, uçlarının girinti ve çıkıntılı olması sebebiyle diş kaşıması da sağladığından bu tarz ürünleri de sıklıkla kullanmaktadırlar.

Birbirinden güzel Kedi Oyuncaklarımıza da göz atın!

Köpeğinizin keyif alacağı ve eğlenebileceği tüm ürünleri bu kategorimizde bulabileceğiniz gibi, beğendiğiniz ürünü kolaylıkla sepetinize atarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Hızlı kargo avantajımızla en yakın zamanda size ulaşan siparişinizde, eğlenceli zamanlar geçirmenin keyfini sürebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.