sadsad x
asdasd

Köpek Tuvaleti ve Aksesuarları

Köpek Tuvaleti ve Aksesuarları
%20
HEDİYE
Tükendi PATICARE - Paticare Kedi ve Köpek Çiş Pedi 60x90cm 30lu
141,57 TL
113,26 TL
Sepette İndirim Logosu %

SEPETTE İNDİRİM

Köpekler doğası gereği çevresel koşullara uyumludurlar. Tüm yaşam alanlarında, çevresel koşullarda ayakta kalacak şekilde evrimleşmişlerdir. Barınma, yiyecek ve içecek ihtiyaçları gibi tuvalet ihtiyaçlarını da dışarıda yapmaya alışkınlardır. Evcilleşme süreçleri içerisinde, onlarda farklı koşullara farklı çeşitlerde uyum sağlamaya başlamışlardır. Örneğin, artık eskisi gibi dışarıda uygun barınma alanları bulamadıklarında daha çok korunaklı alana ihtiyaçları olmuştur. Özellikle şehirlerde yaşayan köpeklerin kendilerini soğuktan ve yağmurdan koruyacak ağaçları ve mağaraları olmadığından, farklı farklı ihtiyaçları artık hayati öneme sahiptir.

Köpeklerle evde yaşama konusu, bu nedenle son yıllarda ön plana çıkmıştır. Çünkü artık köpekler çevresel faktörlerden kendilerini koruyacak alanlar bulamamaktadır. Hal böyle olunca, köpeklerin ev içinde yaşama konusunda en önemli sorun olarak tuvalet sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun çözümüne ilişkin birçok ürün geliştirilmiştir. Bunlardan bazıları köpek tuvaleti, köpek kilodu gibi ana ürünler; bazıları da köpek dışkı torbası gibi çevreye rahatsızlık vermemek için geliştirilmiş yan ürünlerdir.

 

Köpek Tuvalet Poşeti Nasıl Kullanılır?

 

Köpek dışkı poşeti; köpeklerin çıkardığı dışkıların çevreyi koku ve görüntü ile rahatsız etmemesi için poşet aracılığıyla toplanmasını sağlar. Ergonomik ve kullanımının rahat olmasına özen gösterilerek üretilmiş ürünlerdir. Köpek tuvalet poşeti, dayanaklı ve hemen deforme olmayacak materyallerden üretilmiştir. Elinizi torbanın içine geçirerek, dışkıyı rahatlıkla alabilirsiniz. Sonrasında tersine çevirerek köpek dışkı torbası ağzını kapatarak çöpe atabilirsiniz. Böylelikle hem çevreyi hem de çevredeki birlikte yaşadığınız diğer insanları rahatsız etmemiş olursunuz. Birlikte yaşam gereği, özellikle şehirlerde bu durum çeşitli anlaşmazlıklara ve sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunları baştan önlemenin en kolay ve basit yolu köpeğinizin dışkılarını yapar yapmaz, yanınızda bulunduracağımız köpek dışkı torbası ile alıp çöpe atmanız olacaktır.

Bakımı seven köpeklere: Köpek Şampuanı

 

Köpek Tuvaleti Nasıl Kullanılır? Nasıl Alıştırılır?

 

Köpek tuvaleti de son yıllarda şehirleşen ve toplu yaşam alanlarında yaşayan kişilerin dikkatini çeken ürünlerden biridir. Köpekler her bünyenin farklı özelliğine göre değişen aralıklarla idrarlarını tutabilirler. Burada önemli olan 4-5 saat aralığını çok geçememektir. Özellikle ev içerisinde yapabileceği bir alanı yoksa ve buna alıştırılmadıysa, sıklıkla tuvalet ihtiyacı için dışarıda gezdirmelisiniz. Eğer buna zamanınız olmuyorsa da onun sağlığını düşünerek çeşitli çözümler geliştirmelisiniz. Bu çözümlerden en önemlisi, evin uygun bir alanında köpek tuvaleti bulundurmaktır. Bunun için köpeğinizin de bu sürece alışması önem taşımaktadır. Yani evde tuvaletini yapmaya alışkın olmayan bir köpeğiniz bulunuyorsa, önce işe onu belli başlı bir alanda bu köpek tuvaleti ile tanıştırmalısınız. Öncelikle bu konuda sabırlı olmanız ve agresif tutumlara girmemeniz önemlidir. Çünkü her yaklaşım tarzında bu tarz agresif tutumlar, sizi amaçladığınız şeyden her daim uzaklaştırır.

köpek tuvaleti fotoğrafıKöpek tuvaleti ile tanıştırılan köpek, dışkılarını bu alana yapması yönünde teşvik edilmelidir. Bu teşvik öncelikle ödül yöntemiyle gerçekleştirilebilecek bir adımdır. Yavru köpekler buna alışma konusunda daha açık ve isteklidirler. Yetişkin köpeklerde ise durum biraz daha zorlu olabilir. Öncelikle köpek tuvaleti alıştırma adımlarından ilki, bunun zamanlamasıdır. Köpekler, mama yedikten kısa bir süre sonra tuvalet ihtiyacını karşılamak isteyecektir. Bu nedenle mama yedikten ve suyunu içtikten hemen sonra onu tuvalet alanına götürün ve tuvaletini yapana kadar bekleyin. Tuvaletini doğru yere yaptığı zaman ise onu mutlaka ödüllendirin. Böylelikle yaptığı şeyin, takdirle karşılandığını düşünecek ve aynı eylemi tekrar yapmak isteyecektir. Tekrar etmemiz gerekir ki, bu süreç her köpekte farklıdır. Bazıları daha kolay köpek tuvaleti alışkanlığı edinirken, bir kısımda ise bu süreç daha sabır gerektiren şekilde ilerleyebilmektedir. Köpeğinizin sağlığı ve düzeni, her süreçte olduğu gibi bunda da oldukça önemli olduğundan siz de bunu ön plana alarak süreci yönetirseniz, başarılı olabilirsiniz.

Eğitime evde başlayın: Köpek Eğitim Ekipmanları

En Çok Satan Köpek Tuvaleti Markaları

  1. EARTH RATED
  2. FLAMINGO
  3. FLIP
  4. TRIXIE
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.