Kedi

POPÜLER ERKEK VE DİŞİ KEDİ İSİMLERİ ÖNERİLERİ

29 Kasım 2020

Eğer yakın zamanda bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız ya da yakın zamanda bir kedi sahiplendiyseniz bu yazımızda 2022 yılında arası popüler kedi isimleri önerilerinde bulunduk. Kedi ismini seçerken ya da belirlerken dikkat etmeniz gereken ilk madde, kedinizin cinsiyetidir. Yazımızın devamında dişi kedi isimleri önerileri ve erkek kedi isimleri tavsiyelerinde bulunduk. Kedinizin ömrü boyunca taşıyacağı ismi seçmek, aynı bir anne babanın bebeğine isim seçmesi kadar zordur. Bu yüzden düşünerek karar vermeli ve kedinize en uygun ismi seçmelisiniz. Bunun dışında tüy renklerine göre kedi isimleri de oldukça revaçta. Haydi, aşağıdaki popüler kedi isimlerine beraber göz atalım! En sevilen kedi isimleri hangileridir?

Van Kedisi Hakkında Merak Edilen Bilgiler

21 Mart 2021

Van kedisi, Türkiye’nin dünyaca ünlü kedi cinslerinden bir tanesidir. Hiç şüphesizdir ki güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakabilir. Diğer kedi türlerinin aksine suyu çok fazla seven ve çok da güzel yüzen Van kedileri, fiziksel ve karakteristik özellikleri ile de diğer cinslerden ayrılır. Eğer siz de Van kedilerini çok seviyor ve sahiplenmek istiyorsanız, ya da Van kediniz varsa ve onu daha yakından tanımak istiyorsanız, çok doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Van Kedisi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Karakter Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Bakımı Hakkında Merak Edilenler?” ve “Van Kedisine En Uygun Beslenme Nasıl Olmalıdır?” gibi çok sık merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kedim Sürekli Kafasını Sallıyor Sebebi Ne Olabilir?

17 Mayıs 2022

Kedilerde kafa sallamak olağan dışı bir durumun sinyalleri olarak da algılanabilir. Kedim sürekli kafasını sallıyor sebebi ne olabilir? Diye düşünüyorsanız kedinizi gözlemlemeye devam ederek sebebi hakkında fikir yürütmeye çalışabilirsiniz. Sorunun şiddetlenmesi durumunda ise alanında uzman bir veteriner hekime kedinizi götürmeniz kedinizin sağlığı açısından önemli olacaktır.

Kedilerde Yüksekten Düşme Sendromu

06 Şubat 2022

Kedilerde yüksekten düşme sendromu çoğu kedi sahibinin karşılaştığı durumlar arasında yer almaktadır. Özellikle yüksek katlı evlerde oturan kedi sahiplerinin korktuğu bu durum hakkında bilgiler vereceğiz. Halk arasında yaygın olan kediler dört ayaklarının üstüne düşer algısı onlara büyük özellikler yüklememize yol açmıştır.

Kediler Neden Saklanır?

04 Şubat 2022

Kediler kendileri özgü davranışları ile bilinen canlı türlerindendir.Tıpkı insanlar gibi farklı karakterlerde olabilirler. Bu karakterler canlı, enerjik, sıkılgan, samimi, utangaç vs… Fakat bazı davranışları biz kedi sahiplerini endişelendirebilir. Bu davranışlardan biri olan saklanma davranışı çoğu kedi sahibinin sebebini merak ettiği konular arasında yer almaktadır.  Peki Kediler neden saklanır? Bu konuda bilimsel ölçeklere dayanmadan uzmanların ve uzun süreli kedi sahiplerinin tecrübelerini sizlerle paylaşacağız.

Kedim Beni Neden Isırıyor? Kedilerin Isırma Nedenleri?

07 Ocak 2022

Yavru ve yetişkin kedilerde ısırma problemi sıkça görülen bir durumdur. Bunun başlıca sebebi, kedilerin doğal ortamlarında ve genetik yapılarında ısırma eyleminin birçok durumda kullanılmasından kaynaklanır. Kedim Beni Neden Isırıyor, Yavru ve Yetişkin Kedi Isırma Problemi gibi sorularınızın cevabını ve çözümünü makalemizde bulabilirsiniz.

Kediler İçin Zararlı Yiyecekler Nelerdir?

06 Ocak 2022

Kediler için beslenme alışkanlığı aynı biz insanlarda olduğu gibi önemlidir. Kedinizin sağlığı ve mutluluğu için doğru gıdaları tercih etmelisiniz. Kedinizin severek yediği birçok yiyecek, aslında ona zarar veriyor olabilir. Kediler her ne kadar avlanma yetenekleri olan canlılar olsa da, hassas mideleri dolayısıyla bazı gıdalar yüzünden zehirlenebilir ve tedavisi olmayan hastalıklara yakalanabilirler. Bu yazımızda; Kediler için Zararlı Yiyecekler Nelerdir? Kediler Tatlı Yiyebilir mi? Kediler Tatlı Yerse Kör Olur mu? Gibi birçok sorunuzun cevabını ve dikkat etmeniz gereken beslenme önerilerini vereceğiz.

YAVRU VE YETİŞKİN KEDİLERDE AŞI TAKVİMİ

06 Kasım 2021

Yavru kediler, güçsüz bağışık sistemleri nedeniyle hastalık ve virüslere karşı korunmasız oldukları için, gerekli aşı takvimi uygulanmalıdır. Bu yazımızda “Yavru ve Yetişkin Kedilerde Aşı Takvimi” “Kedilerde Karma Aşı Takvimi” “Kedilerde Kuduz Aşısı” ve “Kedilerde Lösemi Aşısı” gibi, kedilerde hayati önem taşıyan hastalıklar için gerekli aşı programını sizler için açıkladık.

Kedilerde Fip Hastalığı Nedir, Belirtileri Nelerdir?

29 Ekim 2021

Biz kedi sahiplerinin belki de en çok endişe ettiği ve korktuğu hastalıklar arasında yer alan FIP hastalığı, koronavirüs ile enfekte olan kedilerde mutasyona uğrayarak oluşan bir hastalık türüdür. Covid-19 hastalığının yaygınlaşması ve farklı varyasyonlar ile karşımıza çıkması, minik dostlarımızın fa FIP hastalığı riskini ne yazık ki artırmıştır. Islak ve kuru olmak üzere 2 farklı forma ayrılan Fip hastalığı, ilerleyebilen bir hastalıktır ve hayati tehlikeler yaratabilir. Eğer siz de minik dostunuz için endişeleniyor ya da şimdiden birtakım önlemler almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Fib hastalığı belirtileri Nelerdir?”, “Fip Hastalığı Neden olur?”, “Fip Hastalığı Tedavisi”, “Fib Hastalığı Aşısı Var mı?” ve “Fip Hastalığından Koruma Yolları” gibi merak edilen konulara yer verdik. Siz de bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kedilerin Yaşa Göre Davranış Şekilleri Nelerdir?

07 Eylül 2021

Minik arkadaşınızı eğer bir yavruyken sahiplendiyseniz, ilk zamanlarda biraz çekingen, meraklı ve ürkek fakat aynı zamanda temkinli ve kuşkucu davranışlar sergilediğini görebilirsiniz. Yavruluk dönemlerine özel bu tanışma süreci, kedinizin size alışmaya başlaması ile birlikte yavaş yavaş yerini oyunculuğa, hareketliliğe ve enerji patlamalarına bırakır. Eğer siz de kedinizin yaşına göre davranış şekillerini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “0-6 Aylık Kedi Davranışları Nasıldır?”, “6-12 Aylık Kedi Davranışları”, “1-2 Yaş arası Kedilerin Davranışları”, “3-6 Yaş Kedilerin Davranışları”, “7-15 Yaş Arası Kedilerin Davranışları” ve “Kedilerin Karakterleri Değişir mi?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki soru işaretlerini yok etmek için, yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.