Kedi

Popüler Erkek Kedi İsimleri ve Dişi Kedi İsimleri Önerileri

29 Kasım 2020

Eğer yakın zamanda bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız ya da yakın zamanda bir kedi sahiplendiyseniz, isim bulmanıza yardımcı olmak isteriz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda 2020-2021 yılları arası popüler kedi isimleri önerilerinde bulunduk. Kedi ismini seçerken ya da belirlerken dikkat etmeniz gereken ilk madde, kedinizin cinsiyetidir. Yazımızın devamında dişi kedi isimleri önerileri ve erkek kedi isimleri tavsiyelerinde bulunduk. Kedinizin ömrü boyunca taşıyacağı ismi seçmek, aynı bir anne babanın bebeğine isim seçmesi kadar zordur. Bu yüzden düşünerek karar vermeli ve kedinize en uygun ismi seçmelisiniz. Bunun dışında tüy renklerine göre kedi isimleri de oldukça revaçta. Haydi, aşağıdaki popüler kedi isimlerine beraber göz atalım! En sevilen kedi isimleri hangileridir?

Van Kedisi Hakkında Merak Edilen Bilgiler

21 Mart 2021

Van kedisi, Türkiye’nin dünyaca ünlü kedi cinslerinden bir tanesidir. Hiç şüphesizdir ki güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakabilir. Diğer kedi türlerinin aksine suyu çok fazla seven ve çok da güzel yüzen Van kedileri, fiziksel ve karakteristik özellikleri ile de diğer cinslerden ayrılır. Eğer siz de Van kedilerini çok seviyor ve sahiplenmek istiyorsanız, ya da Van kediniz varsa ve onu daha yakından tanımak istiyorsanız, çok doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Van Kedisi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Karakter Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Bakımı Hakkında Merak Edilenler?” ve “Van Kedisine En Uygun Beslenme Nasıl Olmalıdır?” gibi çok sık merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kedilerin Yaşa Göre Davranış Şekilleri Nelerdir?

07 Eylül 2021

Minik arkadaşınızı eğer bir yavruyken sahiplendiyseniz, ilk zamanlarda biraz çekingen, meraklı ve ürkek fakat aynı zamanda temkinli ve kuşkucu davranışlar sergilediğini görebilirsiniz. Yavruluk dönemlerine özel bu tanışma süreci, kedinizin size alışmaya başlaması ile birlikte yavaş yavaş yerini oyunculuğa, hareketliliğe ve enerji patlamalarına bırakır. Eğer siz de kedinizin yaşına göre davranış şekillerini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “0-6 Aylık Kedi Davranışları Nasıldır?”, “6-12 Aylık Kedi Davranışları”, “1-2 Yaş arası Kedilerin Davranışları”, “3-6 Yaş Kedilerin Davranışları”, “7-15 Yaş Arası Kedilerin Davranışları” ve “Kedilerin Karakterleri Değişir mi?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki soru işaretlerini yok etmek için, yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Kedilerde Salya Sorunu Hakkında Merak Edilenler!

05 Eylül 2021

Hemen hemen her kedi sahibi, ne yazık ki bu korku ile yüzleşmiştir. Kedilerdeki ağız köpürmesi ve salya sorununun birçok farklı nedeni olabilir. Bu sebepler bazen patolojik bazen de fizyolojik olabilir. Eğer sizin de minik arkadaşınızın salya problemi var ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Kedilerde Aşırı Salya Neden Olur?”, “Yanlış Mama Seçimi Kedilerde Aşırı Salya Yapar mı?”, “Kedilerde Salya Probleminin Çözümü Nedir?” ve “Kedide Ağız Salya Akıntısı Oluşmaması İçin Neler Yapılabilir?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kediler Neden Evden Kaçar?

02 Eylül 2021

Çok sevimli kedi dostlarımız, doğaları gereği oldukça sosyal canlılardır. Dışarıda yaşayan diğer kediler ile sosyalleşmek onlar için doğal bir ihtiyaçtır. Eğer sizin de minik kedi dostlarınız varsa ve neden evden kaçıp geri geldiklerini merak ediyorsanız, bu yazı tam da size göre! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “kediler neden evden kaçar?”, “kedim sürekli evden kaçıyor, sebebi nedir?”, “kedinizi yeni eve alıştırmanın yolları nelerdir?” ve “kediler kızgınlık dönemlerinde evden kaçar mı?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilir, aklınızdaki tüm soruların cevabını alabilirsiniz!

Hamile ve Emziren Kedilerin Beslenmesi ve Bakımları

05 Temmuz 2021

Sevimli dostunuzun hamile olduğunu öğrendiğiniz ya da anladığınız anda bakımına fazladan dikkat etmeniz gerekir. Aynı durum kedinizin doğumundan sonra da özenle devam etmelidir. Doğumdan sonraki emzirme dönemlerinde kedilerin vitamin ve mineral ihtiyaçlarının artmasından dolayı beslenmelerinin de çok daha özenli olması gerekir. Eğer siz de hamile olduğunu öğrendiğiniz ya da doğum yapan kedinizin beslenme ihtiyaçlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Hamile Kediler İçin Mama Özellikleri Nasıl Olmalıdır?”, “Hamile Kediler İçin Mama Özellikleri Nasıl Olmalıdır?”, “Hamile ve Emziren Kediler İçin Vitamin Takviyesi Gerekli mi?”, “Kedi Vitamini Ne İşe Yarar?” ve “Hamile ve Emziren Kediler İçin Gerekli Vitaminler Nelerdir?” gibi en çok merak edilen soruları yanıtladık. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilir, merak ettiğiniz her sorunun cevabını bulabilirsiniz?

Sarman Kedi Özellikleri ve Bakımı Hakkında!

04 Temmuz 2021

Hepimizin çok sevdiği ve renklerinden dolayı ayrı bir sınıfa ayrılan Sarman kediler, en çok sahiplenilen kediler arasında yer alır. Yani aslında Sarman kediler ayrı bir kedi ırkı ya da cinsi değildirler. Sarman denmesinin tek sebebi tamamen tüylerinin renkleridir. Birçok farklı kedi ırkında ve cinsinde Sarman kürk rengi görülse de en yaygını Tekir kedilerdir. Eğer siz de bir Sarman kedi sahiplenmek istiyorsanız ya da sahiplendiyseniz ve bakımı ve özelliklerini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Sarman Kedi Fiziksel Özellikleri Nedir?”, “Sarman Kedi Tarihçesi Nedir?”, “Sarman Kedilerin Bakımı Zor mudur?” ve “Sarman Kediler Hakkında İlginç Bilgiler” gibi merak edilen bütün soruları yanıtladık! Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilir, merak ettiğiniz her konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir?

21 Mayıs 2021

Tırnak makasını gördüğü zaman kediniz hemen kaçmaya mı başlıyor? Ya da kedinizin tırnaklarını keserken onu bir battaniyeye ya da havluya mı sarmak zorunda kalıyorsunuz? Emin olun, yalnız değilsiniz... Çoğu kedi tırnaklarının kesilmesinden hoşlanmaz ya da korkar. Fakat tabii ki bu işlemin de işinizi kolaylaştıracak belirli stratejileri vardır. Evinemama ailesi olarak bu konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları cevaplandırdık! Yazımızın devamında “Kedilerin Tırnağı hangi Sıklıkla Kesilmelidir?”, “Yavru Kedilerin Tırnakları Kesilir mi?”, “Kedi tırnağı keserken yapılan yanlışlar nelerdir?”, “Normal Tırnak Makasıyla Kedi Tırnağı Kesilir mi?” ve “Tırnaklarını Kestirmeyen Huysuz Kediler İçin Tavsiyeler” gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Gelin, bu konuyu birlikte çözelim!

Kedilerde Bit ve Pire Sorunu Hakkında Tavsiyeler!

16 Mayıs 2021

Kediler hiç şüphesizdir ki yüzyıllardan beri insanların çok yakın arkadaşları ve yoldaşları olmuşlardır... Bu sevimli ve minik dostlarımızın sağlığı ve bakımı da bizler için oldukça önemlidir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, kedilerde bit ve pire sorunu hakkında tavsiyelerde bulunacağız. Yazımızın devamında “Kedilerde Bit ve Pire Nasıl Yok Edilir?”, “Kedilerde Bit ve Pire Oluşmasının Sebepleri Nelerdir?”, “Kedi Piresi İnsana Geçer mi?”, “Kedi Piresi İnsana Zarar verir mi?”, “Kedi Pire Tarağı Nedir, İşe Yarar mı?” ve “Kedi Piresi İçin Doğal Çözümler Nelerdir?” gibi çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Chinchilla Kedi Cinsi Merak Edilen Özellikleri

25 Nisan 2021

İran Kedisi türü olan Chinchilla kedisi, en çok sevilen ve beslenen kedi ırkları arasında yer alır. İnsanlar tarafından harika bir dost olan bu kedi cinsleri, sevecen ve sakin tavırları başta olmak üzere fiziksel özellikleriyle de insanları kendilerine hayran bırakır. Peki Chinchilla kedi cinsini daha yakından tanımak ister misiniz? Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Chinchilla Fiziksel Özellikleri”, “Karakter Özellikleri”, “Bakımı Nasıl Olmalıdır?”, “Beslenme Nasıl Olmalıdır?”, “Chinchilla Cinsi kaç yıl yaşar?” ve “Chinchilla Cinsi Ev yaşamına uygun mudur?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruların cevabını bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.