Kedi

Yavru ve Yetişkin Kedilerde Halsizlik ve İştahsızlık Nedenleri!

17 Şubat 2021

Kedilerdeki halsizlik ve iştahsızlık, birçok farklı problemin, hastalığın ve psikolojik sorunların habercisi olabilir. Bu gibi sorunlar ciddiye alınması gereken sorunlardır ve halsizlik ve iştahsızlık problemi ile karşılaşmak mümkündür. Bazen de hem yavru kedilerde hem de yetişkin kedilerde halsizlik ve iştahsızlık sorunu belirli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu durumda kedi sahipleri paniğe kapılabilir ve bu durumun neden ortaya çıktığını merak edebilir. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Kedilerde stres ve depresyon belirtileri nelerdir?”, “Kedilerdeki yorgunluk sorununun çözümü için tavsiyeler”, “Kedim sürekli uyuyor sebebi ne olabilir?” gibi merak ettiğiniz soruları cevaplandırdık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Kedilerde neden halsizlik ve iştahsızlık olur?

Matatabi (Kedi Otu) Nedir, Ne İçin Kullanılır?

16 Şubat 2021

Minik dostlarımızın bakımı, beslenmesi ve eğitimi hiç şüphesizdir ki biz evcil hayvan sahiplerinin en çok önem verdiği konular arasındadır... Kedilerin eğitimi, bebekliğinden itibaren verilir ve bu şekilde gelişimlerine devam ederler. Yemek yeme alışkanlıkları, tuvalet eğitimi ve oyun alışkanlıkları gibi birkaç eğitim sayesinde kediniz için en sağlıklı gelişim alanını oluşturabilir, onun kendine bir düzen sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Kedilere eğitim verirken ihtiyaç duyabileceğiniz birkaç ürün bulunur. Tuvalet eğitimleri için ürünler, ödül mamaları ve benzeri ürünler arasından en dikkat çeken ürün ise matatabi, yani kedi otu olarak bilinir. Kedi otu kedilerin çok sevdiği bir üründür ve eğitim süreci için de oldukça faydalıdır. Peki Matatabi (Kedi Otu) nedir? Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Kedi otu zararlı mıdır?”, “Kedi otu içeren ürünlerin ve oyuncakların faydaları nelerdir?”, “Kedi nanesi ile kedi otu arasındaki fark nedir?” gibi merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve kedinizin eğitim sürecine katkıda bulunmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Kediler Hakkında Az Bilinen 15 İlginç Bilgi!

05 Şubat 2021

Dünya üzerinde 34 değişik ırktan 500 milyondan fazla evcil kedi bulunmaktadır. Kedilerin kendilerine özgü fiziki özellikleri ve karakterleri bulunmaktadır. Ama genel olarak sahip oldukları eşsiz özelliklere sahiptirler. Bunların birçoğu aslında siz değerli sahipleri tarafından bilinmektedir. Fakat fazla bilinmeyen, kedilerin şaşırtıcı ve ilginç 15 özelliğini sizler ile beraber inceleyeceğiz.Haydi yazımızının devamını okuyalım.

Kedi Sahiplenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

26 Ocak 2021

Kediler dünya üzerinde en çok tercih edilen evcil hayvanlar arasında yer almaktadır. Ev yaşamına daha kolay uyum sağlamaları, birlikte yaşamak için gerekli eğitimlerin daha kolay verilebilmesi ve ebeveynlerin çocuklarına küçük yaşlarda hayvan sevgisini aşılamak istemeleri gibi birçok sebeplerden dolayı kediler, her zaman listenin başlarında yer almışlardır. Her evcil hayvanın ayrı bir sorumluluğu vardır ve sorumluluklar hafife alınmamalıdır. Bu yazımızda kedi sahibi olmadan önce mutlaka bilinmesi gerekenleri ve önemli noktaları beraber inceleyeceğiz. Lütfen kedi sahiplenmeden önce bu yazıyı eksiksiz okuyunuz.

British Shorthair Cinsi Hakkında Merak Edilenler!

16 Ocak 2021

British Shorthair cinsi kediler, sevimlilikleri ve oyunbazlıkları ile hiç şüphesiz ki gönlümüzü en çok fetheden kediler arasında yer alıyor... Bazen bütün gün yatabilen ve bazen de hiç durmadan oyun oynayan değişken yapıları ise tamamen onların karakterini oluşturuyor. Aşırı sevimli olmalarının yanı sıra sahipleri ile aralarında kurdukları güçlü bağ, British Shorthair cinsi kedilerin sevilme oranını da artırıyor. Eğer siz de British Shorthair cinsi bir kediye sahipseniz ya da sahiplenmeyi düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “British Shorthair fiziksel özellikleri”, “British Shorthair karakter özellikleri”, “British Shorthair bakımı nasıl olmalıdır?”, “British Shorthair beslenme nasıl olmalıdır?”, “British Shorthair cinsi aile yaşamına uygun mudur?” ve “British Shorthair cinsine özel kedi mamalarını kullanmak şart mıdır?” gibi merak ettiğiniz soruları cevaplandırdık. Gelin bu sevimli minik dostlarımız ile ilgili daha çok bilgi sahibi olun! Detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Dişi Kedilerde Kısırlaştırma Ameliyatı Nasıl Olur?

30 Aralık 2020

Dişi kedilerde yavruluk dönemi sonrası 6. Aydan itibaren artık olgun olduğunun habercisi olan kızgınlık dönemi başlar. Yılda yaklaşık 3 defa tekrarlayan adet dönemlerinde kedinizin çiftleşmek için hazır olduğunu ve gebelik şartlarını karşıladığı dönemdir. Kediler bu dönemde geçtiği her yere kokusunu bırakmaya çalışır. Çoğu zaman huzursuzluk ve agresif tepkilerin yoğunlukta olduğu bu dönemde evden kaçmalar sık yaşanır. Bu dönemde sevimli kızınıza şefkat ve ilgiyi eksik etmemelisiniz. Kediler çok önceleri yaz aylarının sonuna doğru adet görüyorlardı fakat ev yaşamının etkileri, kışın; soba, doğalgaz ile etkisi ile ortam ısılarının şaşmasıyla şimdi çoğunlukla kışın adet görmektedirler.

Ev İçerisinde Kediler ile Alakalı Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

26 Aralık 2020

Kediler herkesin de bildiği üzere aşırı meraklı canlılardır. Bu merakları bazen hayvan sahipleri için can sıkıcı olabiliyor. Her ne kadar bu yaramazlıkları sevimli gözükse de bazen tehlikeli olabilen durumlar hayvan sahiplerini endişe içinde bırakabilir. Yavruluk döneminden yetişkinlik dönemine kadar hiç bitmeyen bu güdüleri ev içerisinde oluşabilecek bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Sahiplerin ve Kedilerin ev içerisindeki karşılaştıkları sorunları aşağıda sizler için derledik.

Miyav Dilinde Kediniz Sizin Sevginizi Nasıl Anlar?

17 Aralık 2020

Evcil dostlarımız arasında kediler günlük hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Ülkemizin ve dünyamızın da içinde olduğu özellikle bu pandemi sürecinde onlarla iletişimde bulunma ve vakit geçirme sürelerimizde artış olmuştur. Bu dönemde onlara karşı sevginizi aktarmanızın ve göstermenizin yolları açılmıştır. Anlatacağımız yollarda aslında kedinizin bütün gün karşılaştığınız hareketlerini de derledik. Böylece aranızdaki bağ her iki taraf içinde kuvvetlenecektir. Peki ya nedir bu yollar? İşte bu yazımızda kedinize onu sevdiğinizi nasıl aktarabileceğiniz konusunda çalışmamızı Evinemama ailesi olarak sizlerle paylaşıyoruz…

Köpek ile Kedi Aynı Evde Beslenir Mi?

13 Aralık 2020

Evde evcil hayvan beslemek, evdeki negatif enerjiyi aldığı gibi oldukça sağlam dostluklar kurmaya da yarar. Evde beslenen bir köpek ya da bir kedi, günün bütün yorgunluğunu ve stresini almanın yanı sıra sizi asla terk etmeyecek bir arkadaşa sahip olmanın verdiği huzuru da beraberinde getirir. Eğer siz de hem kedi hem de köpek sahiplenmek istiyorsanız, bu hususta dikkat etmeniz gereken belli başlı unsurlar bulunur. “Köpek ile kedi aynı evde beslenir mi?” sorusunun cevabı ise “Evet, beslenir.” Fakat bazı şartları vardır. Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, kedi ve köpeklerin aynı evde beslenirken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgiler verdik. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Popüler Erkek Kedi İsimleri ve Dişi Kedi İsimleri Önerileri

29 Kasım 2020

Eğer yakın zamanda bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız ya da yakın zamanda bir kedi sahiplendiyseniz, isim bulmanıza yardımcı olmak isteriz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda popüler kedi isimleri önerilerinde bulunduk. Kedi ismini seçerken ya da belirlerken dikkat etmeniz gereken ilk madde, kedinizin cinsiyetidir. Yazımızın devamında dişi kedi isimleri önerileri ve erkek kedi isimleri tavsiyelerinde bulunduk. Kedinizin ömrü boyunca taşıyacağı ismi seçmek, aynı bir anne babanın bebeğine isim seçmesi kadar zordur. Bu yüzden düşünerek karar vermeli ve kedinize en uygun ismi seçmelisiniz. Bunun dışında tüy renklerine göre kedi isimleri de oldukça revaçta. Haydi, aşağıdaki popüler kedi isimlerine beraber göz atalım! En sevilen kedi isimleri hangileridir?

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.