Kedi

Popüler Erkek Kedi İsimleri ve Dişi Kedi İsimleri Önerileri

29 Kasım 2020

Eğer yakın zamanda bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız ya da yakın zamanda bir kedi sahiplendiyseniz, isim bulmanıza yardımcı olmak isteriz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda 2020-2021 yılları arası popüler kedi isimleri önerilerinde bulunduk. Kedi ismini seçerken ya da belirlerken dikkat etmeniz gereken ilk madde, kedinizin cinsiyetidir. Yazımızın devamında dişi kedi isimleri önerileri ve erkek kedi isimleri tavsiyelerinde bulunduk. Kedinizin ömrü boyunca taşıyacağı ismi seçmek, aynı bir anne babanın bebeğine isim seçmesi kadar zordur. Bu yüzden düşünerek karar vermeli ve kedinize en uygun ismi seçmelisiniz. Bunun dışında tüy renklerine göre kedi isimleri de oldukça revaçta. Haydi, aşağıdaki popüler kedi isimlerine beraber göz atalım! En sevilen kedi isimleri hangileridir?

Van Kedisi Hakkında Merak Edilen Bilgiler

21 Mart 2021

Van kedisi, Türkiye’nin dünyaca ünlü kedi cinslerinden bir tanesidir. Hiç şüphesizdir ki güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakabilir. Diğer kedi türlerinin aksine suyu çok fazla seven ve çok da güzel yüzen Van kedileri, fiziksel ve karakteristik özellikleri ile de diğer cinslerden ayrılır. Eğer siz de Van kedilerini çok seviyor ve sahiplenmek istiyorsanız, ya da Van kediniz varsa ve onu daha yakından tanımak istiyorsanız, çok doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Van Kedisi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Karakter Özellikleri Nelerdir?”, “Van Kedisi Bakımı Hakkında Merak Edilenler?” ve “Van Kedisine En Uygun Beslenme Nasıl Olmalıdır?” gibi çok sık merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kedim Beni Neden Isırıyor? Kedilerin Isırma Nedenleri?

07 Ocak 2022

Yavru ve yetişkin kedilerde ısırma problemi sıkça görülen bir durumdur. Bunun başlıca sebebi, kedilerin doğal ortamlarında ve genetik yapılarında ısırma eyleminin birçok durumda kullanılmasından kaynaklanır. Kedim Beni Neden Isırıyor, Yavru ve Yetişkin Kedi Isırma Problemi gibi sorularınızın cevabını ve çözümünü makalemizde bulabilirsiniz.

Kediler İçin Zararlı Yiyecekler Nelerdir?

06 Ocak 2022

Kediler için beslenme alışkanlığı aynı biz insanlarda olduğu gibi önemlidir. Kedinizin sağlığı ve mutluluğu için doğru gıdaları tercih etmelisiniz. Kedinizin severek yediği birçok yiyecek, aslında ona zarar veriyor olabilir. Kediler her ne kadar avlanma yetenekleri olan canlılar olsa da, hassas mideleri dolayısıyla bazı gıdalar yüzünden zehirlenebilir ve tedavisi olmayan hastalıklara yakalanabilirler. Bu yazımızda; Kediler için Zararlı Yiyecekler Nelerdir? Kediler Tatlı Yiyebilir mi? Kediler Tatlı Yerse Kör Olur mu? Gibi birçok sorunuzun cevabını ve dikkat etmeniz gereken beslenme önerilerini vereceğiz.

YAVRU VE YETİŞKİN KEDİLERDE AŞI TAKVİMİ

06 Kasım 2021

Yavru kediler, güçsüz bağışık sistemleri nedeniyle hastalık ve virüslere karşı korunmasız oldukları için, gerekli aşı takvimi uygulanmalıdır. Bu yazımızda “Yavru ve Yetişkin Kedilerde Aşı Takvimi” “Kedilerde Karma Aşı Takvimi” “Kedilerde Kuduz Aşısı” ve “Kedilerde Lösemi Aşısı” gibi, kedilerde hayati önem taşıyan hastalıklar için gerekli aşı programını sizler için açıkladık.

Kedilerde Fip Hastalığı Nedir, Belirtileri Nelerdir?

29 Ekim 2021

Biz kedi sahiplerinin belki de en çok endişe ettiği ve korktuğu hastalıklar arasında yer alan FIP hastalığı, koronavirüs ile enfekte olan kedilerde mutasyona uğrayarak oluşan bir hastalık türüdür. Covid-19 hastalığının yaygınlaşması ve farklı varyasyonlar ile karşımıza çıkması, minik dostlarımızın fa FIP hastalığı riskini ne yazık ki artırmıştır. Islak ve kuru olmak üzere 2 farklı forma ayrılan Fip hastalığı, ilerleyebilen bir hastalıktır ve hayati tehlikeler yaratabilir. Eğer siz de minik dostunuz için endişeleniyor ya da şimdiden birtakım önlemler almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Fib hastalığı belirtileri Nelerdir?”, “Fip Hastalığı Neden olur?”, “Fip Hastalığı Tedavisi”, “Fib Hastalığı Aşısı Var mı?” ve “Fip Hastalığından Koruma Yolları” gibi merak edilen konulara yer verdik. Siz de bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kedilerin Yaşa Göre Davranış Şekilleri Nelerdir?

07 Eylül 2021

Minik arkadaşınızı eğer bir yavruyken sahiplendiyseniz, ilk zamanlarda biraz çekingen, meraklı ve ürkek fakat aynı zamanda temkinli ve kuşkucu davranışlar sergilediğini görebilirsiniz. Yavruluk dönemlerine özel bu tanışma süreci, kedinizin size alışmaya başlaması ile birlikte yavaş yavaş yerini oyunculuğa, hareketliliğe ve enerji patlamalarına bırakır. Eğer siz de kedinizin yaşına göre davranış şekillerini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “0-6 Aylık Kedi Davranışları Nasıldır?”, “6-12 Aylık Kedi Davranışları”, “1-2 Yaş arası Kedilerin Davranışları”, “3-6 Yaş Kedilerin Davranışları”, “7-15 Yaş Arası Kedilerin Davranışları” ve “Kedilerin Karakterleri Değişir mi?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve aklınızdaki soru işaretlerini yok etmek için, yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Kedilerde Salya Sorunu Hakkında Merak Edilenler!

05 Eylül 2021

Hemen hemen her kedi sahibi, ne yazık ki bu korku ile yüzleşmiştir. Kedilerdeki ağız köpürmesi ve salya sorununun birçok farklı nedeni olabilir. Bu sebepler bazen patolojik bazen de fizyolojik olabilir. Eğer sizin de minik arkadaşınızın salya problemi var ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda “Kedilerde Aşırı Salya Neden Olur?”, “Yanlış Mama Seçimi Kedilerde Aşırı Salya Yapar mı?”, “Kedilerde Salya Probleminin Çözümü Nedir?” ve “Kedide Ağız Salya Akıntısı Oluşmaması İçin Neler Yapılabilir?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kediler Neden Evden Kaçar?

02 Eylül 2021

Çok sevimli kedi dostlarımız, doğaları gereği oldukça sosyal canlılardır. Dışarıda yaşayan diğer kediler ile sosyalleşmek onlar için doğal bir ihtiyaçtır. Eğer sizin de minik kedi dostlarınız varsa ve neden evden kaçıp geri geldiklerini merak ediyorsanız, bu yazı tam da size göre! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “kediler neden evden kaçar?”, “kedim sürekli evden kaçıyor, sebebi nedir?”, “kedinizi yeni eve alıştırmanın yolları nelerdir?” ve “kediler kızgınlık dönemlerinde evden kaçar mı?” gibi merak edilen soruları yanıtladık. Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilir, aklınızdaki tüm soruların cevabını alabilirsiniz!

Hamile ve Emziren Kedilerin Beslenmesi ve Bakımları

05 Temmuz 2021

Sevimli dostunuzun hamile olduğunu öğrendiğiniz ya da anladığınız anda bakımına fazladan dikkat etmeniz gerekir. Aynı durum kedinizin doğumundan sonra da özenle devam etmelidir. Doğumdan sonraki emzirme dönemlerinde kedilerin vitamin ve mineral ihtiyaçlarının artmasından dolayı beslenmelerinin de çok daha özenli olması gerekir. Eğer siz de hamile olduğunu öğrendiğiniz ya da doğum yapan kedinizin beslenme ihtiyaçlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Evinemama ailesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Hamile Kediler İçin Mama Özellikleri Nasıl Olmalıdır?”, “Hamile Kediler İçin Mama Özellikleri Nasıl Olmalıdır?”, “Hamile ve Emziren Kediler İçin Vitamin Takviyesi Gerekli mi?”, “Kedi Vitamini Ne İşe Yarar?” ve “Hamile ve Emziren Kediler İçin Gerekli Vitaminler Nelerdir?” gibi en çok merak edilen soruları yanıtladık. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilir, merak ettiğiniz her sorunun cevabını bulabilirsiniz?

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.